1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kur'an'ı Kendimize Uydurmayalım

Konusu 'KURAN-I KERİM' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Kur'an'ı Kendimize Uydurmayalım

  Ebu Kinane anlatıyor:Ebu Musa el-Eş'ari(ra) üç yüze yakın hafızı bir araya toplayıp Kur'an-ın yüceliğinden bahsederek şunları söyledi:
  Bu kur'an sizler için hem sevap hem vebal kaynağıdır.Kur'an'a uyunuzonu kendinize uydurmayınız.Kur'an'a ittiba edeni Kur'an cennet bahçelerine indirir.Kur'an'ı kendisine uyduranıda Kur'an tepesi üstü cehenneme atar.

  Ebu'l-Esved ed-Düeli babasının şöyle dediğini naklediyor:''Bir gün Ebu Musa el-Eşari (ra) ilgililereBu gün yanıma kariler (Kur'an-ın lafzına ve manasına aşina olanların) dışında yanıma kimseyi sokmayın.''diye emir verdi.Üçyüz dolayında kari huzuruna çıktık.Bize vaaz edip şunları şöyledi:
  Sizler memleketin karilerisiniz.Uzun emeller peşine düşmeyin.Yoksa Hırıstiyan ve Yahudilerin gönülleri katılaştığı gibi sizinde kalpleriniz katılaşır.

  Abdullah b. Mes'ud(ra) diyor ki:''Kur'an-ı ezberlemiş kimseinsanlar uykuda iken gece kalkıp ibadet etmesiylehalk yemey yerken oruç tutmasıylabaşkaları gülüp eğlenirken kederlenmesiyleinsanlar gülerken ağlamasıylahalk birbiriyle kaynaşırken susmasıylainsanlar kibirlenirken alçakgönüllülüğüyle tanınmalıdır.
  Kur'an-ı ezberlemiş kimsenin ağlamasıüzgün durmasıdüşüncelivakarlıbilgili ve suskun olması gerekir.Kur'an okuyucusukatı yürekligafilçığırtkanhemen öfkelenen biri olmamalıdır.

  Enes (ra) üvey babası Ebu talha'nın(ra) şöyle dediğini naklediyor:
  ''Birgün mescide gittiğimde Peygamberimiz'in ayakta Suffe ehline Kur'an okuttuğunu ve açlıktan karnına taş bağladığını gördüm.

  Rabbim kur'an-ı hakkıyla okuyup ona hakkıyla teslim olup uyanlardan eylesin.Amin...
   
Benzer Konular
 1. cırcırböcee
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  641
 2. Haziran
  Mesaj:
  160
  Görüntüleme:
  9.287
 3. Safir
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  684
 4. Mod-53
  Mesaj:
  4
  Görüntüleme:
  740
 5. halukgta
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  486
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş