"Kurtlar Vadisi -Gladıo" 20 Kasımda Vizyonda

Katılım
31 Ekm 2009
Mesajlar
495
Beğeniler
3
Yaş
36
Şehir
Ankara
#1
"Kurtlar Vadisi" Serisinin Yeni Sinema Filmi "Kurtlar Vadisi -Gladio" 20 Kasımda Vizyona Girecek.

"Kurtlar Vadisi" serisinin yeni sinema filmi "Kurtlar Vadisi-Gladio" 20 Kasımda vizyona girecek.
Alınan bilgiye göre, başrolünü "Kurtlar Vadisi Pusu" dizisindeki "İskender Büyük" rolüyle beğeni toplayan Musa Uzunlar'ın oynadığı filmin çekimleri tamamlandı.

"İskender Büyük" karakterinin hayat hikayesi ekseninde 90'lı yılların başından bugüne Türkiye yakın tarihinin önemli olaylarına ışık tutan "Kurtlar Vadisi-Gladio" adlı filmin çekimleri İstanbul ve Antalya'da gerçekleştirildi.

Senaryosunu "Kurtlar Vadisi" adlı dizinin senaristleri Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan'ın yazdığı filmin yönetmenliğini Sadullah Şentürk yaptı.

Filmin konusu özetle şöyle:

"Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği gladio ile hesaplaşma hikayesi. İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır. Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda yanında baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe'den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender'in karanlık geçmişinin sayfaları arasında ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise ''Gladio''dur. Anlattıklarıyla gladionun ikinci adamı Fuat Aras'ı saklandığı yerden çıkarmaya karar verir. Ancak bu yolun sonunda İskender Büyük'ü hiç tahmin etmediği başka bir sürpriz beklemektedir. Yine bir oyunun parçası olmuştur. Üstelik bu kez oturtulduğu yer, konuşma şansının olduğu bir sanık sandalyesi dahi değildir."
 

Benzer konular

Top