1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kurumlar vergisi tam mükellefiyette verginin ödenmesi

Konusu 'Muhasebe' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Kurumlar vergisi tam mükellefiyette verginin ödenmesi

  Kurumlar vergisi, beyannamenin verileceği ayın sonuna kadar ödenir. (Md.21) Muhtasar beyanname ile bildirilen vergiler beyannamenin verileceği ayın 26’ncı günü akşamına kadar ödenir.
  Tasfiye ve birleşme halinde, tasfiye edilen veya birleşen kurumlar adına tasfiye veya birleşme kârı üzerinden tarh olunan vergiler, tasfiye veya birleşme nedeniyle infisah eden kuruma ait kurumlar vergisi beyannamesinin verilme süresi içinde ödenir. Tasfiye beyannamesi ise tasfiyenin devam ettiği süre içinde normal kurumlar vergisi beyannamesinin verildiği sürede, tasfiyenin sona ermesi durumunda ise tasfiyenin sonuçlandığı tarihten itibaren 30 gün içinde verilmesi gerekir.
  Devir ve bölünme halinde, devralan veya birleşilen kurumlarca, münfesih veya bölünen kurum adına tahakkuk edenler, devralan veya birleşilen kurumun devir veya bölünmenin gerçekleştiği hesap dönemine ilişkin kurumlar vergisi beyannamesinin verildiği ayın sonuna kadar, diğer hallerde ise beyanname verme süresi içerisinde ödenir.(Md.21)
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  921
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  496
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  689
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  475
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  400
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş