Kuruyan Ve Çatlayan, Ayaklarınıza Bakım Nasıl Yapılır?

~meLek~

GalataSaray'ım
Katılım
15 Tem 2013
Mesajlar
3,477
Beğeniler
190
Şehir
Napcan geLcenmi ki?
#1
Bizi gezdiren. yürüyen ayaklarımızın sağlığına ve bakımına ne kadar dikkat ediyoruz?

Ayak bakımımız ellerimizin bakımı kadar çok önemlidir. Özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Çatlayan kuruyan ve şişen ayaklarınıza itinalı bakım yapmak yapmak için sizele birkaç tiyo.
Eğer ayaklarınızın devamlı şişmesinden şikâyetçiyseniz bitki kürlerinden faydalanabilirsiniz. Bir litre sıcak suya iki avuç papatya ve bir adet limon kabuğunu kaynatıp ılımasını bekleyelim. Ayaklarınızı bu ılık suyun içinde yarım saat kadar bekletelim. Şişlerin indiğini ayak derinizin canlandığını göreceksiniz.
Kuruyan kat kat ayrılan ayak tırnaklarınızı ise gliserinle bakım yapabilirsiniz. Bunun için de bir kasede 3-4 damla saf gliserinle 3-4 damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımı her gün ayak tırnaklarınıza sürüp yedirin. Tırnaklarınızın canlı parlak ve sağlıklı bir hale geldiğini göreceksiniz.
Çatlayan Ayak Topuklarınız için: Kuru ciltlerin problemi olan topuk çatlakları ayaklarımızın kötü görünmesine ve giyindiğimiz çorabın kaçırmasına neden olur. Bunun için de ayaklarınızı yaparken her banyonuzda topuklarınıza topuk taşı veya yumuşak kevek taşını sürün.Banyo esnasında yumuşayan ve ölü deriler bu sayede temizlenir. Banyodan sonrada ayaklarınıza nemlendirici krem sürmeyide ihmal etmeyin
 

Benzer konular

Top