1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

'Kuş Beyinli' Demeden İyi Düşünün

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 5 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  178 ÇTL


  Meksikalı bilimadamları, serçe ve ev çütrelerini çiftleşme döneminde incelendi. Kuşlarla yaşayan parazitlerin bu hayvanların çiftleşme ve hayatta kalma becerilerini olumsuz etkileyebildiğini belirten araştırmacılar, serçe yuvalarının yüzde 89'undan ve ev çütrelerinin yuvalarının yüzde 86'sından fazlasında sigara filtrelerinde bulunan selüloz maddesine rastladı.

  Serçelerin yuvasında ortalama 8, ev çütrelerinin yuvasında ise 10 izmarit bulundu. Bilimadamları, selüloz ağırlığı ne kadar fazlaysa yuvada o kadar az parazit olduğunu gördü.

  İngiliz ''Biology Letters'' dergisinde yayımlanan araştırmada bilimadamları, ilk kez izmarit filtrelerinin parazitleri uzaklaştırdığını kanıtladıklarını bildirdi.

  Ancak bilimadamları, kuşların parazitlere karşı önlem için ''bilerek'' izmarit toplayıp toplamadığının belirlenmesi için başka araştırmaların gerekli olduğunu vurguladı.

   
Benzer Konular
 1. gülüşüm
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  713
 2. yeşüLL
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  523
 3. Hazangülü
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  606
 4. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  476
 5. 'katniss'
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  532
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş