Kusursuz bir fotoğraf için 1 saat - 1-Hour Photo:

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#1
Hepimiz telefonumuzla fotoğraf çektikten sonra hemen bunları Facebook profilimizde, Instagram'da paylaşmak istiyoruz. Ancak eğer size bu çekimlerin mükemmel olması için 1 saat beklemenizi söyleseydik? İşte bir iPhone uygulaması olan 1-Hour Photo tam olarak bunu yapıyor ve fotoğraflarınızı 1 saat boyunca işleyerek size en kusursuz fotoğraf karesini hediye ediyor.Hemen her gün yeni bir fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulamasının çıktığı günümüzde tüm bu uygulamaların ortak amacı hepimizden bir profesyonel fotoğrafçı yaratmak. En kaliteli fotoğrafların Instagram ve diğer sosyal ağlarda en fazla beğeniyi aldığını düşünürsek biz de artık telefon seçerken en iyi kamera özelliklerine sahip cihaza elimiz gidiyor; çektiğimiz fotoğrafları paylaşırken ince eleyip sık dokuyoruz.

Peki size film kalitesinde, profesyonel bir fotoğraf makinesinden çıkmış gibi fotoğraflar elde etmeniz için 60 dakika kadar sabretmeniz gerektiğini söylesek? Biliyoruz, fotoğraflarınızı hemen paylaşmak ve gelen yorumlara hemen cevap vermek istiyorsunuz. Ancak “Sabreden derviş muradına ermiş” diyen 1-Hour Photo, size en mükemmel fotoğrafı sunmak için tek bir ricası var: 1 saat beklemeniz.iPhone’unuzla çektiğiniz fotoğraf ne olursa olsun onu siyah-beyaz bir emilimle sunan uygulama ile fotoğraflarınız hazır olduğunda çoktan “o ilk an” sizin için bir anı haline dönüşmüş oluyor. Kısacası böylelikle sadece en kusursuz fotoğrafa sahip olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda her fotoğraf gelecekteki kendinize bir hediye olmuş oluyor.

Öyle ki 1-Hour Photo ile çektiğiniz fotoğrafı uygulamanın uzman ellerine bırakıp kendi işlerinize dönüp onu orada unutuyorsunuz. İşlem tamamlanıp uygulama size bildirim gönderdiğinde ise bu fotoğraflar size bir sürpriz olarak geri dönüyor.

Örneğin benim rastgele odamın içinde çektiğim fotoğrafın 1 saat sonra bana dönüşü aşağıdaki şekilde oldu. Sıradan bir kare sanki sanatsal bir fotoğraf gibi durmuyor mu?Karanlık oda deneyimini dijitale taşıyan 1-Hour Photo’da değişen tek şey karanlık odada yaptıklarınızı uygulamanın otomatik olarak yapması. Eğer film kalitesinde, en güzel fotoğraflara sahip olmak için 1 saat beklemeye razıyım diyorsanız ilk deneyiminizi yaşamak için uygulamayı buradan iPhone’unuza indirebilirsiniz.

Kaynak: Sosyalmedya.co
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#3
Evet iPhone için geliştirilmiş bir uygulama 1-Hour photo.
 

Benzer konular

Top