1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kuzey ve Güney Yarım Kürelerde Hangi Kıtalar Vardır

Konusu 'Coğrafya' forumundadır ve Suskun tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL

Kuzey Yarımküre Dünya üzerinde Ekvator'un kuzeyinde kalan bölgeye verilen isimdir. Dünyanın kuzey yarımküresi, birçok ülkeyi ve dünya nüfusunun yaklaşık %90'ını kapsamaktadır.

Kuzey Yarım Kürede Hangi Kıtalar Vardır

Yüzlerce ülke var bunları yazmak yerine bulundukları kıtaları yazıyorum. Bu kıtalar yabancı değil zaten ayrıca kıtaları linkliyorum bu siteden kıtalar ve bu kıtalar içinde yer alan ülkelerede ulaşabilirsin böylece.

# Avrupa Kıtası'nın tamamı ( Fransa, Almanya, İspanya, İtalya, Danimarka, Türkiye, vd.)

# Kuzey Amerika'nın tamamı ( Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada)

# Asya Kıtası ( Çin, Rusya, İran, Suudi Arabistan, Japonya, vd.)

# Güney Amerika'nın ufak bir kısmı ( Venezuella, Kolombiya, Guyana, vd.)

# Orta Amerika ( Meksika)
    # Afrika Kıtasının 2/3'lik kısmı ( Libya, Mısır, Moritanya, Tunus, Sudan, Nijerya, vd.)

Güney Yarım Kürede Hangi Kıtalar Vardır

Güney Amerika (sadece bir kısmı güney yarım kürededir)

Afrika (büyük bir bölümü güney yarım kürede yer alır)

Okyanusya (bütünüyle güney yarım kürede yer alır)

Antartika (Güney yarım kürenin en güneyinde yer alan buzul kıtadır)
    Asya Kıtası (Büyük bölümü kuzey yarım kürede olan ancak ufak bir kısmı güney yarım kürede olan bir diğer kıtadır)

2. ceysu

ceysu Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    çok teşekkür ederim konuyu çok güzel anlatmışsınız sınavıma sizin sayenizde çok iyi çalışmış oldum :)

Sayfayı Paylaş