1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

KYK 2014-2015 burs başvuruları başladı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    2014 2015 eğitim öğretim yılında Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Yüksek Öğretim okumaya hak kazanan öğrencilere sağlanan burs, yurt ve kredi imkanları için başvurular başladı. Öğrenciler KYK başvurularını internet aracılığıyla yapabilecekler...

Yeni öğretim yılında başvuru tarihi merakla beklenen KYK’nın geri ödemesiz olan burs başvurusu ve öğrenim kredisi başvuruları başladı.

Burs ve öğrenim kredisi için başvurular, 9 Kasım 2014'e kadar Yurt-Kur'un resmi web sitesi "[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]" adresinden yapılabilecek

Gençlik ve spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2014-2015 öğretim yılına ilişkin burs ve öğrenim kredisi başvurularının başladığını duyurdu.

Yurt-Kur'dan yapılan açıklamada, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrencilerle halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin burs ve öğrenim kredisi başvurularının bugün başladığı bildirildi.

Açıklamada, başvurular, 9 Kasım 2014'e kadar Yurt-Kur'un resmi web sitesi "[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]" adresinden yapılabileceği duyuruldu.
    En son 2011 yılında yapılan zamla birlikte lisans öğrencilerine 240 TL verilmektedir. 2011’den önce ise her yıl 20 TL zam yapılmaktaydı. 2011 yılında 200 TL’den 240 TL’ye çıkarılmıştı.

Yüksek Lisans için bu yılki bursu ise Lisans ücretinin 2 katı kadar, yani 480 TL olup, doktora yapanlara ise lisans ücretinin 3 katı kadar, yani 720 TL verilmektedir.

2012 yılı başında burslara 20 TL’lik bir zam yapılarak Lisans öğrencileri için 260 TL, Yüksek Lisans öğrencileri için 520 TL, Doktora öğrencileri için ise 780 TL olması tahmin edilmektedir.

Sayfayı Paylaş