Laz Ralli Reimleri

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1
Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde tahta arabalarla düzenlenen ve 'Laz Ralli' adı verilen yarışta heyecanlı anlar yaşanırken, etkinlik büyük ilgi gördü.
Binaların üzerleri, balkonlar ve tarlalardan yüzlerce kişinin izlediği mücadele öncesinde dörtlü gruplar halinde yarışacakların belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.Kağıtlara yazılarak cam kavanoza atılan yarışmacı isimlerini belirlemesi düşünülen köyün yaşlılarından eski milli boksör Bilal Günhar'ın eli kavanoza sığmayınca yarışmacıları belirlemek de küçük bir çocuğa kaldı. Fren sistemi dışında metal aksam kullanılmadan yapılan ve uzunluğu 1 metre 70 santimetre olan tahta arabalarla 700 metrelik dik parkurda yarışan sürücüler heyecanlı anlar yaşadı. Hızlı girdikleri virajları alamayan bazı sürücüler kaza tehlikesi atlattı. Yarışın yapıldığı pistin kenarlarına Lazca uyarı yazıları yer aldı. Türkçe yazılı bir tabelada da 'Yavaş düşersin' uyarısı dikkat çekti.PROTOKOLÜN ÖNÜNE SAMAN BALYALI ÖNLEM

Yarışlar sırasında bitiş noktasına hızlı gelen araçların protokol üyelerine çarpmaması için saman balyalı önlem alındı.
Kaymakam Aziz Gölbaşı "Sözüm ona korumak için kondu ama ne kadar koruyacak bilemiyorum. Önümüzdeki yıllarda daha profesyonel yarışlar düzenleyeceğiz" dedi.Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu da "Bu bir sosyal bir aktivite. Gençler internet bağımlılığından kurtuluyor. Zirveye çıkıyorlar, sonra hızla iniyorlar. İnsan sağlığı açısından da faydalı bir spor. Biz de çocukluğumuzda kaydık. Herkese tavsiye ediyorum" dedi.
 
Düzenleyen yönetici:

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#3
BİRİNCİYE KUPA VE SAMAN ÖDÜLÜ

Gün boyu süren yarışlarda dereceye girenlere tertip komitesi tarafından kupa ve saman balyası ödül olarak verildi. Üst üste konan saman balyalarından yapılan kürsüye çıkan yarışmacılar protokol üyelerinin elinden ödüllerini aldı.
 
Düzenleyen yönetici:

Benzer konular

Top