lazerle epilasyon

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#1
Lazer Epilasyon günümüz teknolojisinde Epilasyon konusunda gelinen en son noktadır. Lazer epilasyon 'da amaç, kıl üretimini gerçekleştiren kıl kök hücresini lazer ışığı ile tahrip edip bir daha kıl üretmesini tamamen engellemektir. Tahrip edilerek yok olan kıl hücresinin de bir daha kıl üretmesi mümkün olmadığından epilasyon yöntemleri arasında lazer epilasyon en iyi epilasyon yöntemidir.
Lazer Epilasyon her ne kadar kozmetik bir girişim olmasa da, mutlaka doğru lazer teknolojisini uygulayan, doğru lazer epilasyon merkezi tercih edilmelidir. Lazer Epilasyon, günümüzde sırf ticari amaç için açılmış ve doktor olmayan kişilerin kontrolünde bir çok lazer epilasyon merkezleri ve güzellik salonlarında lazer epilasyon uygulamasını eski veya ucuz teknolojiler ile yapmaktadır. Lazerli epilasyon adı altında lazer teknolojisi olmayan ucuz cihazlar ile lazer epilasyon uygulaması yapılmakta veya günümüzde artık lazer epilasyon amaçlı kullanılmayan bazı lazer türleri ile çalışılmaktadır.
Teknolojisi eskidiğinden dolayı uzakdoğudan ucuz fiyatlarla satın alınan bu cihazları temin eden bazı güzellik merkezleri, bir çok hastayı lazer epilasyon yapıyoruz diye kandırmaktadır. Buralarda yapılan lazer epilasyon işlemleri adeta bir modern ağda gibi geçici sonuçlar vermekte, hatta bazen lazer epilasyon sonrası kılların artması, ciltte kalıcı yanık izleri gibi çok can sıkıcı sorunlar ortaya çıkmaktadır.
Defalarca lazer epilasyon yaptırdım halde netice alamadım diyen, bana vaat edilenler gerçekleşmeyince karşımda muhatap bulamadım diyen bir çok kişi ancak mağdur olduktan sonra lazer epilasyon hakkında bilgiye ulaşmaya çalışmaktadır. Lazerli epilasyon bilgi sitemizin amacı bir çok insanın Lazer epilasyon yaptırıp madur duruma düşmemesi için lazer epilasyon konusunu enine boyuna masaya yatırıp bilimsel gerçekler ile en dogru şekilde anlatmaktır. Lazer epilasyon bilgi sitemiz lazer epilasyon konusunda sadece bilimsel gerçekleri temel almış, bu sektördeki en ciddi ve büyük lazer epilasyon kuruluşu olan Epidermlazer.com 'u tavsiye etmektedir.


Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?
Lazer Epilasyon seans sayısı bir kaç faktöre bağlıdır. Lazer Epilasyon seans faktörlerinden en önemlisi kişinin kıl yapısı tipi ve cilt rengidir. Açık renk tonuna sahip kişilerde lazer epilasyon çok daha az seans sayısı ile bitmekte ve çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası tekrar Kıl çıkarmı?
Lazer Epilasyon ile kıl hücreleri tamamen fonksiyonunu bir daha yerine getiremez hale gelir. Kıl hücre kökleri tahrip edildiği için bir daha kıl üretemez. Lazer Epilasyon ile Kıl kökleri ölür. Ölmüş hücre bir daha kıl üretemez.


Lazerli epilasyon zararları
Lazer Epilasyon zararları ve lazer epilasyon yönteminin insan sağlıgına herhangi bir zararı konusunda en ufak bulguya rastlanmamıştır. Lazer ışınını soğuran kıl gövdesi, bu enerji yüklü ışın hüzmesini kıl köküne dogrudan iletip, kıl kök hücrelerinin eriyip yok olmasını sağlamak temeli üzerine kurulur lazer epilasyon sistemi.
Lazer ışığı tıbbın bir çok alanında insan sağlığını tedavi etmek amacıyla uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Lazer Epilasyon teknolojisinde kullanılan lazer, her geçen yıl dahada yenilenip daha üstün özellikli hale gelmektedir.
 

Benzer konular

Top