Leman dergisi

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
35,227
Beğeniler
7,077
Şehir
TÜRKİYE
#1


BU BİR MİZAHTIR, HOŞGÖRÜLMELİDİR SAYIN BAŞBAKAN... Başbakan, Leman dergisinin ahını almış: Ne demişler alma Leman'ın ahını!!!" DİYORLAR


LEMAN'IN SON KAPAĞINDA BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN DURUŞMA SALONUNDA
Derginin Erdoğan ile ilgili kapağında şu satırlara yer verildi:

"16 yıldır Leman, 23 yıldır Limon tarihimiz boyunca 100'lerce davadan yargılandık. Ağır ceza, asliye-hukuk, DGM'ler 2.adreslerimiz oldu.

Aleyhimize açılan davaların kiminden beraat ettik, kimilerinden mahkum olduk.Bazılarından erteleme cezaları aldık..

Yeniden aynı suçu işlediğimizde misliyle cezalandırılma korkusu üzerimize baskı olarak hissettirilmeye çalışıldı..

Hapislere düştük. Aylarca, yıllarca kaçak olarak yaşamak zorunda kalanlarımız oldu. Evlerimiz, çalışma ofislerimiz basıldı.

Ailelerimiz korkutuldu, tehdit edildi. Baskı altına alınmaya çalışıldı..100'lerce milyar para cezası ödemek zorunda kaldık. Çoğu zaman yapayalnızdık.. O yıllarda basın, medya bırakın destek olmayı haberlerimizi bile yapmıyordu..

Oysa ne biz ne de dergilerimiz onların dikkate almaya çalışacağı kadar marjinaldi.. Dergimiz onların dergilerinin rüyalarında göremeyeceği 100.000'ler satıyordu...

Bizim yazı çizdiklerimizle cezalandırılmaya çalışıldığımız hiçbir olay, vaka, insan hakları ihlalleriyle ilgili Erdoğan'ın kayda geçmiş bir itirazı duyulmadı.. Onlarca sol, sosyalist parti kapatılırken gıkı çıkmamış..

Hapishaneler kavrulup, F tipleri trajedilerine imza atılırken aktif bir siyasetçi olarak kılını kıpırdatmamış..Daha üç gün önce kendi marifeti olan emekçilerin hayatını tam olarak kaldıran sosyal güvenlik yasa tasarısına karşı yasal eyleme geçen işçilere esip gürleyen oydu..

Şimdi karikatürcülere karşı dava açma rekortmeni başbakan olarak tarihe geçmeyi garantilemiş olarak Yargıtay başsavcısının partisi aleyhine açtığı davaya feveran ediyor..

Ne demişler alma Leman'ın ahını!!!"alıntı-nethaber
 

Benzer konular

Top