Leman Sam: "Sahtekar, cahil ve çürüksünüz"

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,647
Beğeniler
3,764
Şehir
Ankara
#1


Sanatçı Leman Sam, sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştirilere sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan ''Bazılarınızla aynı cinsten olmaktan utanç duyuyorum, sahtekar, cahil ve çürüksünüz, kızamıyorum bile, yemin ederim. Belli ki bazılarının acaip sinirini bozuyorum, e bu da iyi bir şey'' diyerek yanıt verdi. Bu arada Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de Sam'ın açıklaması için ''Aklın sınırlarını zorlayan eleştirilere karşılık vermeyi bile doğru bulmam doğrusu'' dedi.

Ünlü sanatçı Leman Sam'ın bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı ''Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır'' sözlerine tepki yağdı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AK Partili vekil Gökcen Enç, Leman Sam'ın yorumunu kınadıklarını söylediler. Arınç, Leman Sam için ''Zavallı, iffeti yozlaşmış, edepten yoksun'' ifadelerini kullandı. Leman Sam bu eleştirilere Twitter hesabından yanıt verdi.

Sam'ın tweetleri şöyle:

''Bazılarınızla aynı cinsten olmaktan utanç duyuyorum, sahtekar, cahil ve çürüksünüz, kızamıyorum bile, yemin ederim. Belli ki bazılarının acaip sinirini bozuyorum, e bu da iyi bir şey.

Ben ülkemin çok daha ciddi sorunları olduğunu zannediyordum, yanılmışım, bir cümle ile ayağa kalkmış çoğunluk, garip! Her meslekten tanınmış insanların bir kısmı çeşitli nedenlerle susuyor, çoğunluğu ise tribünlere oynuyor,bu yüzden ben topun ağzındayım. Bazılarınızın attığı, gözüme çarpan tweetler, içinizdeki şiddet ve düzey konusunda beni haklı çıkardı, okumuyorum ama yazın özgürsünüz ya!!!''

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NDAN LEMAN SAM'A YANIT

Leman Sam, sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştirilere Twitter'dan cevap verdi. © DHA Leman Sam, sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştirilere Twitter'dan cevap verdi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, gazetecilerin Leman Sam'ın kurban konusundaki eleştirilerinin sorulması üzerine, ''Aklın sınırlarını zorlayan eleştirilere karşılık vermeyi bile doğru bulmadığını'' söyledi.

Kurban bayramlarından önce, artık klasik hale gelen iki önemli çağrısının olduğunu, bunlardan birinin hayvanlara karşı daha şefkatli, merhametli davranılması gerektiğini ifade ettiğini anımsatan Görmez, ''Kurban bizi Allah'a yakınlaştıran bir ibadet, bunu yaparken bizi Allah'tan uzaklaştıracak her türlü davranıştan uzak olmak, çevre ve sağlık unsurlarına dikkati çekiyoruz. İkinci husus, birkaç olumsuzluğu dikkate alarak kurban ibadetini ve kurbanı tartışma konusu yapmayalım. Bunlar sadece görülen kısmından ibaret değildir. Arkasında büyük manalar, semboller ve simgeler var. Dolayısıyla aklın sınırlarını zorlayan eleştirilere karşılık vermeyi bile doğru bulmam doğrusu'' diye konuştu.
 

Sentinus

Tengri Biz Menen!..
Özel üye
Katılım
11 Mrt 2014
Mesajlar
2,817
Beğeniler
4,142
Yaş
28
Şehir
İstanbul
Takım
BEŞİKTAŞ
#4
Vakti zamanında da kızı ile başörtüsü olayları için gerçekte gereksiz açıklama yapmışlardı. Gündemde kalmak uğruna mı yapıyorlar, yoksa saçma salak başka bir düşünceleri mi var bilmiyorum ama gereksiz insanlar topluluğunun onur üyeleri olarak bu dünyada ki yerlerini koruyorlar. Sen şarkını söyle geç kenara arkadaş. Başka işe karışma.!
 

alemdar

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Katılım
27 Hzr 2010
Mesajlar
8,893
Beğeniler
3,229
Şehir
ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
#6
Gel de yorum yapma arkadaş !
Öyle bir zamandayız ki... Sapla saman bir birine karışmış...
Maalesef ki, günümüzde reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla da neler, ne saçmalıklar yapılıyor, duyuyor ve görüyoruz... Gerçekten çok vahim. Kimsenin inancında, yaşantısında gözümüz yok... Kimsenin tavuğuna da kış kış demiyoruz... Ya arkadaş toplumda belli bir yere gelmişsin, sesinle kulaklara melodiler fısıldıyorsun, evet ama bu son yaptığının açıklaması ne ?mantığı ne ? Yakıştı mı ? Yakışmadı elbet. Bir türlü sevgiyi ve saygıyı öğrenemedik. Diyelim ki reklam için söylemedin, diyelim ki birilerinin gazına gelmedin ve diyelim ki gerçek düşüncelerini kustun... Ya arkadaş git başka yerlere kus... Bu kadar da olmaz... İslamiyeti, bu güzel vatanı ve güzel insanlarını bu kadar da saf görmeyin... Keşke her şey müziklerde ki melodiler kadar gerçek olsa...

Sen ve şen kalın. EMİ.
 

Benzer konular

Top