1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Leprikon(leipreachán-leprechawn-lubberkin-lepracaun)

Konusu 'Efsanevi Yaratıklar' forumundadır ve Afitap tarafından 10 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Gül Kurusu
    Relax

Gül Kurusu Mevsim hep sonbahar... Özel üye

Beğenileri:
    1.703
    Ödül Puanları:
    4.830
    Yer:
    Neverland
    Banka:
    3.731 ÇTL
    Leprikon, (Modern İrlandaca: leipreachán, diğer kullanımları: leprechawn-lubberkin-lepracaun) İrlanda mitolojisinde İrlanda Adası’nda yaşadığına inanılan yeşil giyinen, ayakkabıcılıkla uğraşan küçük vücutlu cinler. İrlandalı mitoloji araştırmacılarının söylediklerine göre Celt ırkı insanların İrlanda adasına ayak basmadan önce burası Leprikonların ortak yaşam alanıydı.

Leprikonlar ve diğer yaratıklar Celt ve Celt öncesi tarihin birer sembolüdür.
    Ayakkabı yapımıyla para kazandıkları,çok zengin oldukları ve savaş zamanında birçok hazine gömdükleri söylenir. Efsaneye göre bir Leprikonla karşılaşıp gözgöze gelen kaçamaz ve o anda ortadan kaybolur.

Gönülçelen bunu beğendi.
  2. Gönülçelen

Gönülçelen Sen zamana bırak gerisini ben hallederim... Özel üye

Beğenileri:
    452
    Ödül Puanları:
    1.580
    Yer:
    Antalya
    Banka:
    2.946 ÇTL
    Bir cok efsane duydum ama bunu duymamistim bilgiden zarar gelmez tesekkurler afitap emegine saglik bir gun bir yerlerde isime yarar:)

Afitap bunu beğendi.
  3. Gül Kurusu
    Relax

Gül Kurusu Mevsim hep sonbahar... Özel üye

Beğenileri:
    1.703
    Ödül Puanları:
    4.830
    Yer:
    Neverland
    Banka:
    3.731 ÇTL
    Haklısın tabi zarar gelmez ben meraklı olduğum için mitolojiye hemen arastırma yaptım hem okudum öğrendim hemde paylaştım çok ilginç yaratıklar mevcut :)
    Rıca ederim . Keyifli forumlar :)

Sayfayı Paylaş