1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Leyla Zana Açlık Grevine Başladı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 14 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, TBMM'deki odasında Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP Adana Milletvekili Murat Bozlak ve BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile buluştu. Buradaki buluşmada gazetecilerin sorularını cevaplayan Zana, açlık grevine başladığını belirtti.

Zana, konuyla ilgili şu an bir açıklama yapmayacağını belirtirken, önümüzdeki günlerde kendisi ya da BDP'den bir yetkilinin konuyla ilgili bilgi vereceğini söyledi.

AHMET TÜRK'TEN, ZANA'YA DESTEK

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Leyla Zana'nın, süreci tıkamaya yönelik bir mantıkla açlık grevine başlamadığını belirterek, "Tam tersine sürecin kolaylaşması, diyalog ortamının oluşturulması için bugün açlık grevine gitme kararı almıştır.

Sayın Zana Meclis'e, topluma mesaj vermek için TBMM'deki odasında açlık grevini başlatma kararı aldı. Bizler de arkadaşımızın aldığı bu kararı saygıyla karşılıyoruz" dedi.

HÜKÜMETİ SOMUT ADIM ATMAYA ÇAĞIRMIŞTI

Meclis'teki odasında açlık grevine başlayan Leyla Zana, geçen hafta hükümeti 'somut adım atmaya' çağırmıştı.

Geçen hafta Diyarbakır'da cezaevlerinde açlık grevi yapan mahkumları ziyaret eden Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, ziyaretiyle ilgili "Manevi olarak benim üzerimde çok ağır bir duygusal etki bıraktı" demişti.

Zana, "Direniş kararını veren ben değilim sonuçlandırmalarını da ben isteyemem. Öyle bir saygısızlık da yapmam" ifadesini kullanan Zana, mahkumlarla biraz konuştuğunu belirterek, "Biz açığız ama somut bir takım şeylerin yapılması lazım..." diye konuşmuştu.

Sayfayı Paylaş