LG yeni Quantum Dot teknolojili TV 'ler

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#1
LG Electronics CES 2015’te tanıtacağı yeni Quantum Dot teknolojisi ile TV pazarındaki liderliğini pekiştiriyor. Quantum Dot teknolojili TV’ler 2015’te LG’nin 4K ULTRA HD TV ürün gamında yerini alacak.
LG’nin Quantum Dot teknolojili ekranları sahip oldukları son derece geniş renk dizisi sayesinde 4K içeriklerin gösterilmesi için oldukça ideal bir alan oluşturuyor. 2 ve 10 nanometre arasında değişen boyuttaki nano kristalleri kullanarak çalışan Quantum Dot teknolojisi sayesinde bu küçük kristaller boyutlarına göre değişen farklı renkler yayıyorlar. LCD arka ışıklandırmasının önüne yerleştirilen kuantum noktaları sayesinde görüntülerin renk üretim hızı ve genel parlaklığı inanılmaz derecede artırılabiliyor.

Nano boyutlu noktacıkların ürettiği olağanüstü canlılıktaki renklerle birlikte Quantum Dot teknolojisi LG’nin 4K ULTRA HD TV’lerin IPS ekranlarının üstün kalitesini daha da ileriye taşıyor. LG’nin yüksek renk hassasiyetine sahip ve geniş görüş açılı IPS panellerinin renk üretim hızında, TV’nin içine yerleştirilen kuantum noktacıkları sayesinde geleneksel LCD/LED TV’lere göre yüzde 30’dan fazla artış sağlıyor.

LG’nin Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’leri Cadmium ya da benzeri başka zehirli ağır metalleri içermeyen tasarımıyla çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve LG Electronics Ev Eğlence Sistemleri TV ve Monitör Bölümü Başkanı In-kyu Lee konuyla ilgili şunları söyledi: “Kuantum noktalarının güçlü ve canlı renk üretim kapasitesi görüntü kalitesi alanında LG’nin LCD TV’lerini yeni bir seviyeye taşıyor. Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’lerin Ödüllü OLED TV’lerimizin altında konumlandırılarak ürün gamımıza eklenmesiyle birlikte LG, TV görüntü teknolojileri endüstrisinde en çok çeşidi ve yeniliği sunan lider marka konumuna geliyor”.
 

Benzer konular

Top