Limonlu sunun faydaları

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1

Limonlu su
Limonlu su nedir
Limonlu su neye iyi geliyor
Limonlu su faydalı mı
Limonlu sunun faydaları


Mutsuzluktan, hastalıktan, fazla kilodan mı dert yanıyorsunuz? Çareniz, her sabah limonlu su içmekte saklı olabilir, denemeye ne dersiniz? İşte, limonlu suyun mucizevi faydaları!Limonlu su nasıl yapılır?

Limon suyundan en iyi verimi almak için, uyandıktan sonra içtiğinizden emin olun. Bir limon alın, ikiye bölün ve bir yarısını ılık bir büyük bardak suyun içine sıkın ve için.Fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı

Ilık limonlu suyu düzenli içtiğimizde mide asitlilik oranı düzenlenir. Mide asidi yüksek olan kişiler sürekli bir şeyler yiyerek mideyi bastırma eğiliminde olurlar.
Atıştırma isteğini keser
Bu da kısa sürede acıkmaya ve kilo almaya neden olur. Limonun içerisinde bulunan pektin lifi acıkmayı geciktirir.

Mide yanmasına iyi gelir

Limon suyu sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki yanma ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Güne bir bardak limonlu suyla başlayın.

Stresi yatıştırır
Çağımızdaki en önemli kanser, kalp krizi, panik atak gibi hastalıkların sebebi stres olarak gösteriliyor. Siz de yaşıyor musunuz?
Stres, bağışıklık sistemini zayıflatır bu yüzden de bağışıklık sistemini destekleyen C vitaminli gıdaları tüketmek stresli olduğunuz anlarda öncelikli olmalıdır. Limon da mükemmel bir C vitamini kaynağıdır.
Sinirleri sakinleştirir
Limon kokusunun sinir sisteminde sakinleştirici etkisi olduğunu bilmelisiniz. İşte, sinir sistemindeki bu sakinlik, depresyona ve endişeye iyi gelir.

Mutluluk verir
Size mutluluk vereceği için de kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar. Limon sindirim sistemine girdiğinde vücuda enerji verir.
Sabahları bir fincan kahve yerine ılık limonlu bir su içerseniz kesinlikle öğleden sonra çöken o rehavet hayatınızdan çıkacak, göreceksiniz.

Kahve bağımlılığından kurtarır
Kendinizi dinç hissetmek için sürekli kahve içiyor ve aksine halsiz mi kalıyorsunuz? Her sabah limonlu su için çünkü kafein ihtiyacınızı azaltır.

En iyi alkali besinlerden biridir
Limon en alkali gıdalardan biridir ve içinde bulunan sitrik asit sindirildiğinde asitlilik yaratmaz.
Asit oranını dengeler
C vitamini içeren limon, her gün limonlu su içerseniz vücudunuzun toplam asitlilik oranı zaman içerisinde düşer.

Limonlu su içtikten sonra da dişlerinizi fırçalarsanız daha faydalı olduğunu görürsünüz.

Potasyum, kalp, sinir ve beyin fonksiyonlarının düzenli olması için kesinlikle gereklidir. Limon, en iyi potasyum kaynaklarından biridir.

Kalbinizi korumak için limon suyu faydalıdır, şekeri ve kalorisi düşüktür. Aynı zamanda zayıflamanıza da yardım eder.

Grip artık yaz-kış yaşanabiliyor. Bu hastalıktan korunmak için limonlu su içebilirsiniz. Çünkü limonlu, viral enfeksiyonla savaşır.

Ancak aç karnına limonun tamamının değil, suyla karıştırılarak içilmesinin sebebi budur. Sindirim sisteminiz limon sayesinde rahatlayarak harekete geçer ve çalışır.

Limon suyu içmek, doğal bir idrar söktürücü olduğu anlamına gelir. Bağırsakları ve tüm bedeni çalıştırarak detoksifikasyonu sağlar.

Limon nefesinizi taze tutar ve ağız hijyenine yardımcı olur. Eğer yemekten sonra diş fırçası veya ağız gargarası bulamazsanız, limonlu su içebilirsiniz.

Kilo vermek istiyorsanız, limonlu su içmek iştahınızın bastırılmasında yardımcı olur.


Alıntıdır.

 
Top