1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

LKS Alım ve Satış İrsaliyeleri Bilgi Giriş Pencereleri

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.231
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.322 ÇTL
  Alım ve Satış İrsaliyeleri Bilgi Giriş Pencereleri
  Muhasebe kodları: Muhasebeleştirme yapıldığında işleme ait bilgilerin izleneceği muhasebe hesap kodları-nın belirlendiği ya da uygulandığı menü seçeneğidir. Muhasebe kodları fiş ya da faturanın her bölümünde F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alır.
  Döviz girişi : Malzeme ya da hizmet hareketlerini belirli bir döviz türü üzerinden izlemek için kullanılan fi-yatlandırma dövizi bilgileri Döviz Girişi seçeneği ile kaydedilir. Döviz bilgileri seçeneği malzeme ya da hizme-tin birim fiyatı girildikten sonra F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alır.
  Üretici kodu girişi : Satırda hareket gören malzemeler üretici malzeme kodu ile de seçilebilir. Kullanıcı fa-tura satırlarında üreticinin malzeme kodunu kullanarak kendi malzeme tanımına kolayca ulaşabilir.
  Barkod girişi : Program, malzeme giriş ve çıkış işlemlerinde barkod kullanımını destekler. Barkod kullanılı-yorsa, malzeme kodunun girilmesine gerek kalmaz. Malzeme kartı seçimi barkod okuyucu ile gerçekleştirilir.
  Birim çevrimi: Dinamik birimleme ile birimler arasında sabit bağlantı olmayan mallarda doğru miktar çev-riminin yapılması sağlanır. Böylece satış ve envanter raporları istenen birim üzerinden doğru rakamlarla alı-nır. Malzeme birim setinde belirtilen birim çevrim oranı bazı malzeme satırları için geçerli olmayabilir. Bu du-rumda, fiş ve faturalarda malzeme hareketine ait satırda birim belirtildikten sonra sadece o işlem için geçerli olacak çevrim katsayısı Birim çevrimi seçeneği ile verilir. Malzeme için birden fazla birim tanımlanması ve sa-tırdaki işlemin ana birim dışındaki birimler üzerinden yapılması durumunda çevrim katsayıları Birim Çevrimi penceresinden kaydedilir. Birim çevrimi penceresinde satırdaki malzemenin boyut bilgileri de izlenir.
  Sabit Kıymet Kayıtları ile İlişkilendir : Satırda kaydedilen alım işlemini sabit kıymet kaydı ile ilişkilendirmek için kullanılır.
  Seri/Lot Bilgileri : Malzemeler için seri/lot sistemine göre izleme yapılıyorsa F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Seri / Lot / seçeneği ile izleme ve stok yeri bilgileri kaydedilir.
  Giriş işlemlerinde izleme lot (parti) numarası verilerek yapılacaksa satıra ait lot numarası, seri numarası verilerek yapılacaksa seri numarası verilir. Çıkış işlemlerinde izleme bilgileri giriş işlemleri ile ilişkilendirilerek kaydedilir.
  Birim Fiyat seçimi : Birim fiyat fiş ve faturalarda birim fiyat kolonunda girilir. Malzeme birim fiyatı doğrudan girilebileceği gibi fiyatlar listelenir ve ilgili fiyat seçilebilir.
   

Sayfayı Paylaş