1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Banka Fişleri Başlık Bilgileri

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 24 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Banka Fişleri Başlık Bilgileri
  Fiş başlık bölümünde bulunan alanlar ve bu alanlara kaydedilen bilgiler şunlardır:
  Fiş numarası: İşlemin bilgisayardaki takip numarasıdır. 8 karakter uzunluğundadır. Numara verilirken sayı ve harf birlikte kullanılabilir. Fişler numaralarına göre sıralanmıştır. Fiş numarası bilgi girilmesi zorunlu bir alandır.
  Fiş tarihi: İşlemin yapıldığı günün tarihidir. Fiş tarihi bilgi girilmesi zorunlu bir alandır.
  Özel kod: İşlemleri gruplamakta kullanılan 10 karakter uzunluğunda ikinci bir kodlama alanıdır. Özel kod, banka fişlerinin kullanıcının kendi firmasına özel bazı kriterlere göre gruplaması için kullanılır.
  Yetki kodu : Kayıt bazında yetki tanımlaması için kullanılır. Bu alan 10 karakter uzunluğundadır. Her kullanı-cının iş tanımına göre, kullanabileceği kayıtlar değişik olacaktır. Detaylı yetki tanımlaması için öncelikle plan-lama yapmak gerekir. İlk adım olarak, hangi kullanıcıların veya kullanıcı gruplarının hangi işlemlere ulaşabile-ceği ve hangi tür işlemleri yapabileceği belirlenmelidir. Daha sonra, her yetki grubunun kullanabileceği işlem türlerine farklı yetki kodları verilmelidir.
   

Sayfayı Paylaş