LKS Banka Fişleri Satır Bilgileri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,528
Beğeniler
6,244
Takım
GALATASARAY
#1
Banka Fişleri Satır Bilgileri
Fişin bu bölümünde girilecek satır sayısı sabit değildir ve bilgi girildikçe satırlar yukarıya doğru kayar. Her fiş satırında işlenen, birbirinden kolonlar şeklinde ayrılmış olan bilgiler ise şunlardır.
Banka hesap kodu: İşlemin ait olduğu banka hesabının kodudur.
Banka hesap adı: Banka hesabının adıdır. Banka hesap kodu verildiğinde alana otomatik olarak aktarılır.
Hesap detayı: İşlemin ait olduğu banka hesap detayıdır.
Cari hesap kodu: Bu alan yalnızca gelen ve gönderilen havale fişlerinde yer alır. Havalenin ilgili olduğu cari hesap kodudur.
Cari hesap ünvanı: Bu alan yalnızca gelen ve gönderilen havale fişlerinde yer alır. Havalenin ilgili olduğu cari hesabın ünvanıdır.
Borç - Alacak: İşlem tutarıdır. Gelen ve gönderilen havale işlem pencerelerinde bu alan tutar olarak yer alır. Bu alan gelen ve gönderilen havale fişlerinde Tutar olarak yer alır. Belge numarası:
İşleme ait belgenin numarasıdır. Bu alan 8 karakter uzunluğunda alfanumerik bir alandır.
Farklı bankalardan yapılan işlemler aynı belge numarasına sahip olabilmektedir. Banka fişleri belge numara-sına göre sıralı değildir. Bu nedenle aynı belge numarasına sahip birden fazla fiş olabilir.
Açıklama: Fiş satır açıklamasıdır. 50 karakter uzunluğunda alfanumerik bir alandır.
Hareket özel kodu: Hareket özel kodu alanı fiş satırlarını gruplamak için kullanılır. Bu kod rapor alırken bir grup bilgiyi filtrelemek ve gruplanan bilginin toplamını görmek amacıyla kullanılır. Bu alan programda yer al-mayan, fakat kullanıcının fiş satırlarına işlemek istediği bir bilgiyi kaydetmek için kullanılabilir.
 

Benzer konular

Top