LKS Cari Hesap Döviz Toplamları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,254
Takım
GALATASARAY
#1
Cari Hesap Döviz Toplamları
Döviz toplamları seçeneği ile cari hesap kartına ait hareketler, işlem dövizi bilgileri ile listelenir. Döviz Toplamları seçeneği cari hesap kartları listesinde F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alır. Dövizli cari hesap hareketleri penceresinde filtre satırlarında koşul belirlenir ve toplamlar bu filtre koşullarına göre listelenir.
Döviz toplamları tarih aralığı filtre satırında başlangıç ve bitiş tarih aralığı verilerek yalnızca bu aralıkta kalan işlemleri kapsayacak şekilde alınır. Fiş türü filtre satırlarında yapılacak seçimle yalnızca seçilecek fiş türleri ile yapılan işlemleri içerecek şekilde döviz toplamları izlenir. Döviz toplamları filtre seçenekleri şunlardır:

Filtre Değeri
Tarih Aralığı Başlangıç/Bitiş
Faturalar Mal Alım Faturası/Perakende Satış İade Faturası/ Toptan Satış İade faturası / Alınan Hizmet Faturası / Alım İade Faturası / Perakende Satış Faturası / Toptan Satış Faturası / Verilen Hizmet Faturası / Alınan Fiyat Farkı Faturası / Verilen Fiyat Farkı Faturası / Müstahsil Makbuzu
Cari Hesap İşlemleri Nakit Ödeme / Nakit Tahsilat / Borç Dekontu / Alacak Dekontu / Viran İşlemi / Kur Fakı İşlemi / Açılış İşlemi / Verilen Vade Farkı Faturası / Alınan Vade Farkı Faturası
Havaleler Gelen Havaleler / Gönderilen Havaleler
Bordrolar Çek Girişi / Senet Girişi / Çek Çıkış (Cari hesaba) / Senet Çıkış (Cari hesaba)
Özel kod Grup / Aralık

Döviz toplamları penceresinin üst bölümünde cari hesap kartının kod ve açıklaması yer alır. Pencerenin orta bölümünde özel kod bilgisinin yanında, toplamların hangi tarih aralığına ait olduğu izlenir. Dövizli tutarlara ait toplam bilgileri ise kolonlarda yer alır.
Tablo satırlarında, her işlem dövizi türüne ait bilgiler ayrı bir satırda listelenir. İşlem dövizi, fiş ya da faturada kullanılan işlem dövizi türüdür. İşlem dövizi üzerinden borç, alacak ve bakiye toplamları ilgili kolonlarda listelenir.
 

Benzer konular

Top