1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Çek/Senet Bordrolarında Yer Alan Senetlerin Toplu Basımı

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Senetlerin Toplu Basımı
  Bordroda yer alan senetler tek ya da toplu olarak yazıcıdan alınabilir. Senet basımında kullanılacak form, Araçlar menüsü altında yer alan form tanımları seçeneği ile tanımlanır. Senetler için form tanımı yalnızca çek ya da senet bilgileri kapsayacak şekilde yapılabildiği gibi bazı ek bilgilerin de basılmasına imkan vere-cek şekilde de tanımlanır.
  Özellikle senet basımlarında, yasal olarak basılması zorunlu olan ek bilgiler çek/senet seçeneği ile tanımla-nan formlar üzerine istenen alan bilgilerini içerecek şekilde bastırılır. İstenen sayıda form tanımlamak ve ba-sım sırasında bu tanımlardan birini seçmek mümkündür.
  Çek/senetlerin tek tek basımı: Bordro satırında yer alan çek/senetlerin tek tek basmak için F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Tekli Basım seçeneği kullanılır. Tanımlı formlar listelenir ve ilgili form seçildi-ğinde, çek ya da senet bilgileri bu form üzerinde ilgili alanlara yazılır.
  Toplu basım: Özellikle sıra çek/senet üretimi ile girilen senetlerin ek bilgilerinin de aynı olması durumunda Toplu Basım seçeneği ile topluca bastırılır. Açılan pencereden borçlu, alacaklı ve kefil bilgileri kaydedilir. İlgili form seçilerek bordroda yer alan tüm senetler bastırılır.
   

Sayfayı Paylaş