1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Çek/Senet Bordrolarının Toplu Basımı

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Bordroların Toplu Basımı
  Bordrolar tek, tek ya da toplu olarak bastırılır. Bordroların basım şekli öndeğeri Çek/Senet çalışma bilgileri ile belirlenir. Senet bordrolarını toplu bir şekilde bastırmak için Bordrolar listesinde F9- İşlemler (sağ fare düğmesi) menüsünde yer alan Toplu Basım seçeneği kullanılır. Hangi fişlerin bastırılacağı Çek/Senet Bordroları toplu basımı filtre penceresinde belirlenir. Filtre seçenekleri ise şunlardır.
  Basım sırası filtre satırında toplu basımın ne şekilde yapılacağı belirlenir. Bu filtre
  • tarihe göre
  • numaraya göre
  olmak üzere iki seçeneklidir. Burada yapılan seçime göre tarih aralığı ya da fiş numarası filtre satırları kullanılır.
  Tarihe göre seçimi yapılırsa tarih aralığı filtre satırında başlangıç ve bitiş tarih aralığı verilir ve bu tarihler arasındaki fişler topluca yazdırılır.
  Numaraya göre seçiminde ise, bordro numarası filtre satırında başlangıç ve bitiş numara aralığı verilir ve bu aralıkta kalan fişler bastırılır.
  Fiş Özel Kodu: Toplu basımı yapılacak fişlerin özel koda göre filtrelendiği satırdır. Grup ya da aralık tanımı yapılarak belirlenen özel koda sahip fişlerin toplu basımı sağlanır.
  Fiş Türü: Çek/senet bölümünden kaydedilen bordro türlerini içeren filtre satırlarında ise basımın yapılacağı bordro türleri belirlenir.
  Çek/Senet bordroları için birden fazla form tanımının olması durumunda ilgili formlar listelenir ve basımın yapılacağı form tanımı seçilir.
   

Sayfayı Paylaş