LKS Ek Vergi Güncelleme

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Ek Vergi Güncelleme
Ek vergi oran ve bilgilerinde olabilecek değişiklikler toplu olarak vergi tanım kartlarına yansıtılabilir. Bunun için Stok bölümünde yer alan Ek Vergi Güncelleme seçeneği kullanılır. EK vergi ayarlamaları yapılırken, bu ayarlamanın hangi vergi tanım kartlarını kapsayacağı ve ayarlamanın ne şekilde yapılacağı Ek vergi Güncelleme filtre penceresinde belirlenir.

Filtre Değeri
Ek Vergi Kodu Grup / Aralık
Ek Vergi Grup Kodu Grup / Aralık
Ek Vergi Başlangıç Tarihi Başlangıç / Bitiş
Mevcut Oran Oran Aralığı
Mevcut Tutar Tutar Aralığı
Güncelleme Türü Yeni Değer Atama / Değeri Katsayı İle Çarpma
Değeri Değişecek Alan Oran / Tutar
Oran Oran Girişi
Tutar Tutar Girişi
Yuvarlama Tabanı Yuvarlama Tabanı Değeri
Katsayı Katsayı


Ek Vergi Kodu: Güncelleme işleminin hangi vergi tanımları için yapılacağının belirlendiği filtre satırıdır. Grup ya da aralık tanımı yapılarak ayarlamanın yapılacağı vergiler belirlenir.
Ek Vergi Grup Kodu: Güncellemenin yapılacağı vergi tanımlarının grup kodlarına göre filtrelendiği seçenektir. Grup ya da aralık tanımı yapılarak ayarlamanın yapılacağı vergiler belirlenir
Ek Vergi Başlangıç Tarihi: Güncellemenin yapılacağı vergi tanımlarının başlangıç tarihlerine göre filtrelendiği seçenektir. Başlangıç tarihi verilerek ayarlamanın yapılacağı vergiler belirlenir
Mevcut Oran: Güncellemenin yapılacağı vergi tanımlarının vergi tipine göre filtrelendiği seçenektir. Oran aralığı verilerek ayarlamanın yapılacağı vergiler belirlenir.
Mevcut Tutar: Güncellemenin yapılacağı vergi tanımlarının vergi tipine göre filtrelendiği seçenektir. Tutar aralığı verilerek ayarlamanın yapılacağı vergiler belirlenir.
Güncelleme Türü: Ek Vergi güncelleme işleminin ne şekilde yapılacağı bu filtre satırında belirlenir. Bu alan;
• Yeni değer atanarak
• Değeri katsayı ile çarpma

Olmak üzere iki seçeneklidir. Burada yapılan seçime göre diğer filtre satırlarında yeni oran ya da katsayı verilmelidir.
Değeri Değişecek Alan : Güncelleme işleminin hangi türdeki bilgileri değiştireceği bu filtre satırında belirlenir. Oran ve tutar olmak üzere iki seçeneklidir. Oran seçiminde vergi tanımındaki oran alan bilgileri tutar seçiminde ise tutar alan bilgileri güncellenir.
Oran : Yeni oran bilgisinin belirtildiği filtre satırıdır. Güncelleme türü alanında yeni değer atama seçimi yapılmışsa burada verilen oran bilgisine göre güncelleştirme işlemi yapılır.
Tutar : Yeni tutar bilgisinin belirtildiği filtre satırıdır. Güncelleme türü alanında yeni değer atama seçimi yapılmışsa burada verilen tutar bilgisine göre güncelleştirme işlemi yapılır.
Yuvarlama Tabanı : Güncelleme işlemi sonunda bulunan değerin küsuratlı çıkması durumunda yuvarlamanın ne şekilde yapılacağı bu filtre satırında belirlenir.
Katsayı: Eğer güncelleme türü satırında güncellemenin katsayı verilerek yapılacağı belirlenmişse katsayı girilir. Bu durumda ayarlama eski oran ya da tutar ile burada verilen katsayı dikkate alınarak yapılır.
 

Benzer konular

Top