LKS Fatura Satırlarının Alım Hareketiyle İlişkilendirilmesi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Fatura Satırlarının Alım Hareketiyle İlişkilendirilmesi
Fiyat farkı faturalarında hizmet kartları, sabit kıymet işlemleri, depozito işlemleri, promosyon işlemleri, indirim işlemleri ve masraf işlemlerine ait satır tipleri kullanılamaz.
Fiyat farklarına ilişkin işlemler için alınan fiyat farkı fatura satırlarında malzeme seçimi yapıldıktan sonra, bağlı fatura numarası alanında … düğmesi tıklanarak ilgili malzemeye ait hareketler listelenir. Hareketler listesinde alış fiyat farkı faturaları için sadece alım hareketleri yer alır. Listede, dönem kapama işlemi yapılan malzemelerin dönem kapama tarihi hareketleri ile onay tarihinden önceki faturalar seçilemez.
Alınan fiyat farkı faturasında her bir fiyat farkı satırı sadece bir adet alım hareketi ile ilişkilendirilebilir. Aynı malzeme kartının birden fazla alım hareketine fiyat farkı uygulanacaksa, fiyat farkı faturasında her hareket için aynı malzeme koduna sahip farklı satırlar girilir ve ilişkilendirilir.
Malzeme hareketleri listesinde faturalar, tarih, fatura numarası, fatura türü, satır net tutarı, fiyat farkı tutarı ve ambar bilgileri ile listelenir. Liste üzerinde yer alan Bul seçeneği ile istenen faturaya ulaşılırken, İncele seçeneği ile de fatura ekrana getirilip incelenir.
Satırlar alım hareketleri ile ilişkilendirildiğinde alanlara aktarılan bilgiler şunlardır:
Malzeme tutarları : Faturanın orta bölümünde yer alan malzeme tutarları alanı, fiyat farkından malzemelerin nasıl etkileneceğinin belirlendiği alandır. Artırılacak ya da azaltılacak seçimi yapılır ve tüm tutar bilgileri burada yapılan seçime göre dikkate alınır. Bu alanda azaltılacak seçiminin yapılması durumunda girilen tüm tutar bilgileri program tarafından - (eksi) olarak yorumlanır.
Bağlı fatura no. : İlişkilendirilen faturanın numarası ve satır numarası gelir.
KDV oranı : İlişkilendirilen hareketin KDV oranıdır.
 
Top