LKS Form Parametreleri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,254
Takım
GALATASARAY
#1
Form Parametreleri
Bu seçenek ile form sayfa boyu ve form bölümlerinin sayfadaki yerleşim ölçüleri belirtilir. Form tasarım şablo-nunda 5 bölüm yer alır. Bunlar başlık, satırlar, sayfa toplamları, dip toplamlar ve alt bilgiler bölümleridir. Bas-tırılacak bilgiler doğrudan yazılarak ya da standart ve tanımlı alanlar listelenerek seçilir ve yerleştirilir. Bu bö-lümlerin form üzerinde nerede başlayacağı ve form sayfa boyu Form parametreleri seçeneği ile kaydedilir.
Başlık bilgileri: Raporun başlık bölümünde tanımlanan raporun adı, firma numarası, firma adı vb. rapor başlık bilgileri yer alır. Rapora ait alt başlıkların olması durumunda, tanım ekranında Alan Ekle seçeneği ile alan seçilerek kaydedilir.
Satırlar: Form şablonunda satırlarda yer alması istenen bilgiler Alan Ekle seçeneği ile form üzerine yerleştiri-lir. Alan Ekle seçimi yapıldığında, kart ve fişlerde yer alan standart alanlar listelenir. İlgili alan seçilerek form şablonuna aktarılır.
Sayfa Toplamı, Toplam ve Dip Toplam bölümleri: Sayfa toplamı ve dip toplam bölümlerinde bastırılacak bilgiler Genel Toplam Ekle ya da Ara Toplam Ekle seçenekleri ile belirlenir. Alanlar listesinde, formda yer al-ması istenen alan seçilerek form şablonuna aktarılır.
Alt bilgiler: Formun bu bölümünde yapılan form tanımına göre her sayfada bastırılacak bilgiler yer alır. Bu bilgiler Alan Ekle seçeneği ile formun bu bölümüne yerleştirilir.
Bu bölümler dışında kullanıcının form üzerine bastırmak istediği toplam vb. bilgiler gruplama bölümü tanım-lanarak kaydedilir
 

Benzer konular

Top