LKS Hızlı Üretim Fişinin Kaydedilmesi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Hızlı Üretim Fişinin Kaydedilmesi
Hızlı üretim fişi kaydedildiğinde, malzeme satırlarına ve mamule ait malzeme yönetimi fişleri otomatik oluşturulur. Oluşan fişler, mamul için üretimden giriş fişi, alt malzemeler için sarf ve fire fişidir. Bu fişlere Hızlı Üretim Fişleri listesinde F9 sağ fare düğmesi menüsündeki Malzeme Fişleri seçeneği ile ulaşılır.
Hızlı üretim fişinin tarih ve saat bilgileri, üretimden giriş, sarf ve fire fişlerinin tarih ve saat alanlarına öndeğer olarak gelir.
Oluşan üretimden giriş fişinde yalnızca mamul hareketi yer alır. Üretim fişine ait miktar ve birim bilgisi, mamulün miktar ve birim bilgisidir. Fişin ambar, fabrika ve işyeri bilgileri de yine hızlı üretim fişinden gelen bilgilerdir. Bölüm alanı için "0" numaralı bölüm öndeğer olarak gelir.
Alt malzemeler için oluşacak sarf ve fire fişlerinin ambarı yine alt malzeme satırlarında belirtilmiş ambar, fabrika ve işyeri ise ilgili ambarın ait olduğu fabrika ve işyeridir. Bölüm alanına "0" numaralı bölüm gelir.
Fire hareketlerine ait fire fişi oluşturulurken ilgili alt malzemenin satır miktarı ile fire faktörü çarpılır. Bulunan değer ondalıklı ise ve alt malzeme için geçerli olan birim bölünebilir özelliğine sahipse çarpım sonucu fire hareket miktarını verir. Alt malzeme için geçerli olan birim bölünemez ise çarpım sonucu bulunan değer yukarı yuvarlanır ve fire hareket miktarı hesaplanır.
Ancak fire fişinin oluşabilmesi için fire faktörü alanının sıfırdan farklı bir değer olması gerekmektedir.
Fişlerin oluşturulması esnasında aynı ambara ait sarf hareketleri tek bir fiş içinde, fire hareketleri de tek bir fiş içinde toplanacaktır.
Eğer fiş kaydedilmeden önce alt malzemeler hesaplanmamışsa ya da birim, miktar ve ambar alanlarında değişiklik yapılmışsa, kaydetme esnasında otomatik hesaplama yapılır ardından fişler oluşturulur.
 

Benzer konular

Top