LKS Hizmet Kartları Döviz Toplamları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Hizmet Kartları Döviz Toplamları
Alınan ve verilen hizmet kartına ait döviz hizmet toplamları, Alınan/Verilen Hizmet Kartları listesinde F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Döviz Toplamları seçeneği ile listelenir. Döviz toplamları ile alınan hizmet kartına ait hareketler, işlem dövizi bilgileri ile izlenir.
Dövizli hizmet hareketleri penceresinde filtreler seçeneği ile koşul belirlenir ve toplamlar bu filtre koşullarına göre izlenir. Dövizli alınan hizmet hareketleri listesinde kullanılan filtreler şunlardır:

Filtre Değeri
Fiş Tarihi Başlangıç / Bitiş
Ambar Tanımlı ambarlar
Fiş türü 01) Mal Alım Faturası / (02) Alınan Hizmet Faturası / (06) Alım İade Faturası
Hareket özel kodu Grup / Aralık


Filtre koşullarını kaydetmek ve toplamları yeniden aynı koşullarda almak için Filtre Kaydet, Kayıtlı filtre dosyasını yeniden kullanmak için Filtre Yükle seçenekleri kullanılır.
Döviz toplamları, tarih aralığı filtre satırında başlangıç ve bitiş tarih aralığı verilerek yalnızca bu aralıkta kalan işlemleri kapsayacak şekilde alınır. Fiş türü filtre satırında yapılacak seçimle yalnızca belirlenen fiş türleri ile yapılan işlemleri içerecek şekilde döviz toplamları listelenir.
Döviz toplamları penceresinin üst bölümünde alınan hizmet kartının kod ve açıklaması ile ana birim bilgisi yer alır. Pencerenin orta bölümünde kart özel kodu ve toplamların hangi tarih aralığına ait olduğu görüntülenir. Dövizli tutarlara ait toplam bilgileri ise kolonlarda izlenir. İşlem dövizi türü, işlem dövizi üzerinden borç, alacak ve bakiye toplamları ile yerel para birimi üzerinden bakiye toplamı ilgili kolonlarda görüntülenir.
 

Benzer konular

Top