1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Hizmet KDV Ayarlama

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 23 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Hizmet KDV Ayarlama
  Verilen ve alınan hizmetlerin KDV oranlarında zamanla olabilecek değişikliklerin her alınan hizmet için ayrı ayrı yapılması zaman alıcı bir işlemdir. Bu işlemlerin toplu olarak yapılması hem zaman kaybını önler hem de hata yapma payını azaltır.
  KDV öndeğeri değişikliklerini toplu olarak yapmak için Alım_Satım Tanımları program bölümünde yer alan Hizmet KDV ayarlama alış ve satış seçenekleri kullanılır.
  Hizmet KDV ayarlamaları yapılırken, bu ayarlamanın hangi alınan hizmetleri kapsayacağı ve ayarlamanın ne şekilde yapılacağı Hizmet KDV ayarlamaları filtre penceresinde belirlenir. Hizmet KDV ayarlamaları filtre seçenekleri şunlardır:

  Filtre Değeri
  Hizmet kodu Grup / Aralık
  Hizmet açıklaması Grup / Aralık
  Hizmet özel kodu Grup / Aralık
  Hizmet yetki kodu Grup / Aralık
  Mevcut KDV oranı% ….... e eşit
  Güncelleme yöntemi Yeni oran/Katsayı
  Güncelleme katsayısı % …... e eşit
  Yuvarlama tabanı …... e eşit
  Yeni KDV (%) …... e eşit
  KDV Türü Alış KDV / Satış KDv / İade KDV


  Hizmet kodu, filtre satırında ayarlamanın yapılacağı alınan hizmet kartları kodlarına göre filtrelenir. Grup ya da aralık tanım filtrelerinden birisi kullanılır.
  Hizmet açıklaması, filtre satırında ayarlamanın yapılacağı alınan hizmet kartları açıklamalarına göre filtrelenir. Grup ya da aralık tanım filtrelerinden birisi kullanılır.
  Hizmet özel kodu, hizmet kartında verilen özel koda göre filtrelemenin yapıldığı satırdır. Grup ya da aralık tanımı yapılarak ayarlamanın yapılacağı hizmet kartları belirlenir.
  Hizmet yetki kodu, hizmet kartında verilen yetki koduna göre filtrelemenin yapıldığı satırdır. Grup ya da aralık tanımı yapılarak ayarlamanın yapılacağı hizmet kartları belirlenir.
  Mevcut KDV oranı satırında, ayarlamanın yapılacağı eski KDV oranı verilir. Burada verilen KDV oranına sahip kartların KDV oranları yeni KDV oranı ile değiştirilir.
  Güncelleme yöntemi filtre satırında güncelleştirme yöntemi seçilir. Yeni oran ve katsayı olmak üzere iki seçeneklidir.
  KDV ayarlamaları sabit bir değer üzerinden yapılabildiği gibi belli bir çarpan üzerinden de yapılabilir. Burada yapılan seçime göre diğer filtre satırlarında oran ya da katsayı verilmelidir.
  Güncelleştirme katsayısı satırında, güncelleştirme yöntemi olarak katsayı seçilmişse katsayı verilir. Bu durumda ayarlama eski KDV oranı ve burada verilen katsayı dikkate alınarak yapılır.
  Yeni KDV % satırında, güncelleştirme yöntemi olarak yeni oran seçiminin yapılması durumunda, kartlara aktarılması istenen yeni KDV oranı girilir.
  Filtre satırlarında yapılan koşul belirleme işleminden sonra ayarlama yapıldığında filtre satırlarında belirlenen koşullara uygun hizmetlerin KDV oranları yeni KDV oranları ile değiştirilir ve alınan hizmet kartlarında KDV oranı alanına otomatik olarak aktarılır.
  Hizmet kodu, KDV ayarlamasının hangi alınan hizmetler için yapılacağının belirlendiği filtre satırıdır. Grup ya da aralık tanımı yapılarak ayarlamanın yapılacağı hizmet ya da hizmetler belirlenir.
   
Benzer Konular
 1. Suskun
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  5.120
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.445
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  706
 4. KıRMıZı
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  522
 5. RUZG4R
  Mesaj:
  7
  Görüntüleme:
  647
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş