LKS Kasa Döviz Toplamları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,252
Takım
GALATASARAY
#1
Kasa Döviz Toplamları
Döviz toplamları seçeneği ile kasa kartına ait hareketler, yerel para birimi ve işlem dövizi üzerinden hesaplanan bilgileri ile listelenir. (Döviz Toplamları Kasa Kartları listesinde F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alır) Dövizli kasa işlemleri penceresinde Filtreler seçeneği ile koşul belirlenir ve toplamlar bu filtre koşul-larına göre listelenir. Döviz toplamları tarih aralığı filtre satırında başlangıç ve bitiş tarih aralığı verilerek yal-nızca bu aralıkta kalan işlemleri kapsayacak şekilde alınır. İşlem türü filtre satırlarında yapılacak seçimle yalnızca seçilecek işlem türleri ile yapılan hareketleri içerecek şekilde döviz toplamları izlenir. Döviz toplamları filtre seçenekleri şunlardır:

Filtre Değeri
Tarih Aralığı Başlangıç / Bitiş
İşyeri no Hepsi / Tanımlı İşyerleri
İşlem türü C/H Tahsilat / C/H Ödeme / Bankaya yatırılan / Bankadan çekilen / Mal alım faturası/ Perakende satış iade faturası / Toptan satış iade faturası / Alınan hizmet faturası / Alım iade faturası / Perakende satış faturası / Toptan satış faturası / Verilen hizmet faturası / Müstahsil makbuzu / Muhasebe tahsil işlemi / Muhasebe tediye işlemi / Personel borçlanması / Personel geri ödemesi / Çek tahsil / Senet tahsil / Çek ödemesi / Senet ödemesi / Açılış (borç) / Açılış (alacak) / Virman (borç) / Virman (alacak) / Gider Pusulası / Verilen Serbest Meslek Makbuzu / Alınan Serbest Meslek Makbuzu
Özel kodu Grup / Aralık

Döviz toplamları listesi tablo şeklindedir. Tablonun üst bölümünde kasa kartının kodu, adı ve özel kodu, Ta-rih aralığı alanında ise filtre satırlarında verilen başlangıç ve bitiş tarihleri yer alır. Satırlarda ise kasa kartına ait dövizli toplamlar listelenir. Tablo satırlarında, her işlem dövizi türüne ait bilgiler ayrı bir satır olarak yer alır. İşlem dövizi, fişlerde kullanılan işlem dövizi türüdür. İşlem dövizi üzerinden borç, alacak ve bakiye top-lamları yanında yerel birim üzerinden toplam tutarlar da ilgili alanlarda listelenir.
 

Benzer konular

Top