1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Ldx

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 24 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  LDX
  Kobi2B uygulamasının kullanılması durumunda veri gönderim ve alış şekillerine ait bazı öndeğerler cari hesap kartındaki LDX sayfasında belirlenir. Bu bilgiler şunlardır:
  E-Ticaret Veri Gönderim Şekli: E-Ticaret uygulamalarında cari hesaba yapılacak gönderilerin şeklini belirtir. Bu alan Çapraz ve Düz olmak üzere iki seçeneklidir.
  Çapraz gönderim şeklinde fişler sunucuda tersine çevrilir ve seçtiğiniz cari hesaba iletilir. Örneğin Logo uygulamasında kaydedilen alınan sipariş fişi cari hesaba verilen sipariş fişi olarak gönderilir.
  Düz gönderimde belgeler bu cari hesaba değişikliğe uğramadan gönderilir. ÖrneğinLogo uygulamasında kaydedilen alınan sipariş fişi müşteriniz olan cari hesaba yine alınan sipariş fişi olarak gönderilir.
  İşlem Statüsü Öndeğerleri: Web üzerinden yapılan işlemlerde cari hesaba ait banka fişleri ve faturalar için işlem statüsü öndeğerleridir. Bu bölümde;
  • Banka fişleri bankaya iletilecek
  • Satış faturaları bankaya iletilecek
  seçenekleri yer alır. Bu seçeneklerin işaretlenmesi durumunda faturalar ve banka fişlerindeki işlem statüsü alanlarına bu statüler öndeğer olarak gelecektir.
  Alınan Sipariş Onay Bilgisi: Cari hesaptan LDX aracılığıyla gelen sipariş hareketlerinin içeriye hangi statüde alınacağını belirtir. Bu alan;
  • Öneri
  • Sevkedilebilir
  seçenekleri içerir.
  Öneri seçiminde cari hesaptan LDX sunucu üzerinden alınan siparişler öneri statüsü ile kaydedilir.
  Sevkedilebilir seçiminde cari hesaptan LDX sunucu üzerinden alınan siparişler sevkesilebilir statüsü ile kaydedilir.
  Alınan Sipariş Fiyat Bilgisi: Cari hesaptan LDX aracılığıyla gelen siparişlerin fiyatlı ya da fiyasız olarak içeriye alınması mümkündür. Fiyat öndeğeri LDX sayfasındaki bu parametre ile belirlenir. Bu alan;
  • Fiyatlı
  • Fiyatsız
  seçeneklerini içerir.
  Fiyatlı seçiminde LDX sunucudan aktarılan sipariş fişinde fiyat bilgisi de yer alır.
  Fiyatsız seçiminde siparişlere ait fiyatlar aktarılmaz.
   

Sayfayı Paylaş