1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Ödeme/Tahsilat Planları

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Ödeme/Tahsilat Planları

  Çek/senet işlemleri dışında vadeli yapılan işlemlerin tümüne ödeme planı bağlanır. Ödemeler bu plana uygun olarak, program tarafından otomatik olarak oluşturulacak ödeme listeleri ile takip edilir. Geciken ya da erken yapılan ödemelerde geçerli olacak vade farkı yüzdesi ile ödemelerin en geç hangi tarihlerde yapılacağı da ödeme planlarında belirtilir.
  Plan tanımında erken ve geç ödemeler için geçerli olacak faiz oranları yanında, ödeme ve tahsilatların ne şekilde hesaplanacağı ve hangi koşullar için geçerli olacağı da kart üzerinde ilgili alanlarda kaydedilir.
  Cari hesaplar ve malzeme kartları ile cari hesaplara ait işlemler ödeme planlarına bağlanarak ödeme ve tahsilatlar sağlıklı bir biçimde izlenir. Borç takip işlemlerinde, program tarafından otomatik olarak oluşturulan ödeme listeleri dikkate alınır.
  LKS2' de ödeme planı tanımları Alım Satım Tanımları menüsünde yer alan Ödeme/Tahsilat Planları seçeneği ile kaydedilir. Ödeme/Tahsilat üzerinde yapılacak işlemler için Liste penceresinin alt bölümünde yer alan düğmeler ve F9-sağ fare düğmesi menüsündeki seçenekler kullanılır. Bu menü seçenekleri şunlardır:

  Ekle Yeni bir plan kartı açmak için kullanılır.
  Değiştir Kart bilgilerinde değişiklik yapmak için kullanılır.
  Çıkar Ödeme/tahsilat planı tanımını silmek için kullanılır. Statüsü kullanımda olan tanımlar silinemez.
  İncele Ödeme/tahsilat planı tanımını incelemek için kullanılır. Bu seçenekle ekrana getirilen kart bilgilerinde değişiklik yapılamaz.
  Kopyala Seçilen tanım bilgilerini bir başka karta kopyalamak için kullanılır.
  Kayıt bilgisi Kaydın açılış ve değişiklik işlemlerinin kim tarafından ve ne zaman yapıldığını gösterir.
  Kayıt sayısı Kayıt sayılarının izlendiği seçenektir.
   

Sayfayı Paylaş