LKS Sabit Kıymet İşlemleri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,254
Takım
GALATASARAY
#1
Sabit Kıymet İşlemleri
Amortisman tabloları dönemler itibarıyla hazırlanır ve sabit kıymete uygulanan amortismanı, yeniden değerlemeyi ve bunlarla ilgili diğer bilgileri gösterir. Sabit kıymet kayıtları listesinde yer alan amortisman tablosu seçeneği ile bu hesaplamalar her kayıt için ayrı, ayrı yapılır.
Sabit kıymetlerin fazla olması ya da aynı yöntem ve değerleme oranı üzerinden amortisman hesabının ve yeniden değerlemenin yapıldığı durumlarda bu işlem topluca yapılabilir. Bunun için Sabit Kıymet Program bölümünde Sabit Kıymet İşlemleri seçeneği kullanılır.
Toplu dönemsel sabit kıymet hesapları filtre uygulanarak istenen sabit kıymet kartları ya da kayıtlarına göre alınabilir. Bunun için toplu dönemsel sabit kıymet hesapları penceresinde F9- İşlemler (sağ fare düğmesi) menüsünde bulunan Filtreler seçeneği kullanılır. Sabit kıymet hesaplarında kullanılan filtreler şunlardır:

Filtre Değeri
Sabit kıymet kodu Grup / Aralık
Sabit kıymet açıklaması Grup / Aralık
Sabit kıymet kayıt kodu Grup / Aralık
Sabit kıymet özel kodu Grup / Aralık

Filtre satırlarında grup ya da aralık tanım filtrelerinden biri kullanılır. Filtreleme işleminden sonra hesaplamanın yapılacağı tarih verilir ve Başlat düğmesi ile filtreler penceresinde belirlenen koşullara uyan sabit kıymet kayıtlarına ilişkin hesaplamalar topluca yapılır ve amortisman tabloları üzerinden izlenir.
 
Top