LKS Satış İrsaliyelerinde Seri/Lot Bilgileri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Satış İrsaliyelerinde Seri/Lot Bilgileri
Toptan satış, perakende satış, konsinye çıkış irsaliyelerinde Seri/Lot numaraları Giriş hareketleri ile ilişkilendirilerek verilir. Çıkış numaraları için Seri/Lot No Çıkışı penceresinde F9 (sağ fare düğmesi) menüsündeki Giriş Hareketleri seçeneği kullanılır. Seri giriş hareketleri penceresi açılır.
Listede satırdaki malzeme için verilen seri/lot numaraları Giriş fiş türü, giriş işlem tarihi, giriş fiş numarası, seri numarası, açıklaması ve stok yeri kodları ile listelenir. Çıkış işleminde kullanılacak seri numarası ara tuşu ya da fare ile işaretlenir. Aktar seçeneği ile satırdaki çıkış hareketine aktarılır.
Toptan satış iade, konsinye çıkış iade ve perakende satış iade irsaliyelerinde Seri/Lot takibi çıkış işlemleri ilişkilendirilerek izlenir. Bu tür irsaliyelerde Seri/Lot/ seçildiğinde Seri/Lot No girişi penceresi açılır. İade edilen mallara ait numaralar için F9-sağ fare düğmesi menüsündeki Lot ya da Seri Numarası Seç seçeneği kullanılır. Satırdaki malzemeye ait seri/lot çıkış hareketleri listelenir. İlgili numaralar fare ya da ara tuşu ile seçilir ve fiş satırındaki harekete aktarılır.
 

Benzer konular

Top