1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Satış Koşullarının Uygulanması

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 23 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Satış Koşullarının Uygulanması

  Fiş/fatura satırları ve geneli için alımlarda geçerli olacak indirim ve masraflar, Satış Koşulları bölümünde tanımlanmışsa, bunlar işlem sırasında topluca uygulanabilir. Satış koşullarını fiş/fatura geneli ya da satırdaki işleme uygulamak için F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Satış koşulları menü seçeneği kullanılır. Fişin birden fazla satırdan oluşması durumunda, koşul belirleme tablosunda malzeme kodu alanında yapılan seçime göre koşullar uygulanır. Fiş ya da faturada tabloda belirlenen malzemeye ait satırların olmaması durumunda alış koşulları bu satırlardaki işlemlere uygulanmaz.
  Satış koşulları, Alım-Satım Tanımları menüsü altında yer alan Satış Koşulları seçeneği ile kaydedilir.
  Satış koşullarında indirim ve masraf kartları kullanılır. Tanımlarda, satış işlemlerinde geçerli olacak indirim ve masrafların öncelik sırası, hangi malzeme ya da cari hesaba ait işlemlere uygulanabileceği ve bu koşulların hangi tarihler arasında geçerli olacağı tanım yapılırken belirlenir.
   

Sayfayı Paylaş