1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Sipariş Fişleri Toplu Basımı

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 3 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Sipariş Fişleri Toplu Basımı
  Verilen ve alınan sipariş fişleri tek, tek ya da toplu olarak bastırılır. Fişlerin basım şekli öndeğeri ise stok çalışma bilgileri ile belirlenir. Sipariş fişlerini toplu bir şekilde bastırmak için Verilen Sipariş fişleri listesinde F9- İşlemler (sağ fare düğmesi) menüsünde yer alan Toplu Basım seçeneği kullanılır. Hangi fişlerin bastırılacağı alınan sipariş fişleri toplu basımı filtre penceresinde belirlenir. Filtre seçenekleri ise şunlardır:
  Basım sırası : Bu filtre satırında toplu basımın ne şekilde yapılacağı belirlenir. Basım sırası
  • tarihe göre
  • numaraya göre

  olmak üzere iki seçeneklidir. Burada yapılan seçime göre tarih aralığı ya da fiş numarası filtre satırları kullanılır.
  Tarihe göre seçimi yapılırsa tarih aralığı filtre satırında başlangıç ve bitiş tarih aralığı verilir ve bu tarihler arasındaki fişler topluca yazdırılır.
  Numaraya göre seçiminde ise, Fiş numarası filtre satırında başlangıç ve bitiş numara aralığı verilir ve bu aralıkta kalan fişler bastırılır.
  Fiş özel kodu : Toplu basımı yapılacak fişlerin özel koda göre filtrelendiği satırdır. Grup ya da aralık tanımı yapılarak belirlenen özel koda sahip fişlerin toplu basımı sağlanır.
  Ambar numarası : Bu filtre satırında basımı yapılacak fişler ambarlara göre filtrelenir. Basımda dikkate alınacak ambarlar işaretlenerek seçilir. Programda öndeğer olarak tanımlı tüm ambarlar işaretli olarak gelecektir.
  Verilen sipariş fişleri için birden fazla form tanımının olması durumunda basımın yapılacağı form Listeden seç seçeneği ile listelenir ve kullanılacak tanım seçilir.
   

Sayfayı Paylaş