LKS Sipariş Hareketi Aktarımı

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Sipariş Hareketi Aktarımı
İrsaliye ya da faturaya sipariş aktarım işlemini sipariş hareketleri üzerinden yapmak için İrsaliye ve fatura satırında F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Sipariş Hareketi Aktar seçeneği kullanılır. Sipariş aktarımı filtreler penceresi ekrana gelir. Filtre satırlarında istenen koşullar belirlenir. Filtre seçenekleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Filtre Değeri
Sipariş Tarihi Başlangıç ve Bitiş
Sipariş No Grup / Aralık
Fiş Özel Kodu Grup / Aralık
Fiş Yetki Kodu Grup / Aralık
Belge No Grup / Aralık
Ambar No Tanımlı Ambarlar
Malzeme Kodu Grup / Aralık
Malzeme Açıklaması Grup / Aralık
Barkod Grup / Aralık
Hareket Özel Kodu Grup / Aralık
Teslimat Kodu Grup / Aralık
Ödeme/Tahsilat Plan Kodu Grup / Aralık
Temin Tarihi Başlangıç ve Bitiş


Filtre satırlarında belirtilen koşullara uygun sipariş hareketleri listelenir. İrsaliyeye aktarılacak malzeme siparişleri ile faturaya aktarılacak mal ve hizmet siparişleri işaretlenerek seçilir. Sipariş hareketleri listesinde yalnızca onay bilgisi Sevkedilebilir olan fişlerdeki satırlar yer alır.
İrsaliye veya faturaya aktarılacak siparişler topluca seçilerek de aktarılır. Bu işlem sipariş aktarımı listesinde Toplu Seçim seçeneği ile yapılır. Aktarılacak siparişlerin belirleneceği filtre penceresi açılır. Filtre satırlarında koşullar belirlenir. Bu koşullara uyan sipariş satırları toplu olarak işaretlenir ve Aktar seçeneği ile irsaliye ya da fatura satırlarına aktarılır.
İrsaliye ya da faturaya aktarılan sipariş bilgilerinde değişiklik yapılabilir. Siparişin belirli bir kısmının faturalanması durumunda, faturalanan kısım miktar kolonunda belirtilir. Faturalanmayan diğer kısım daha sonra faturalanır.
 

Benzer konular

Top