1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Sıra Çek/Senet

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Sıra Çek/Senet
  Aynı cari hesaptan alınan ve tutarları aynı fakat vadeleri farklı olan çek ya da senetler ile firmanın aynı cari hesaba verdiği, tutarları aynı ancak vadeleri farklı kendi çekleri ile borç senetlerini kaydetmek için kullanılır.
  Müşteri çek/senet giriş ve cari hesaba çek/senet çıkış bordro satırlarında F9 - sağ fare düğmesi menüsünde yer alan Sıralı çek senet üret penceresinde;
  • üretilecek çek ya da senet sayısı
  • bunların ne zamana üretileceği yani vadeleri belirlenir.
  Vade satırı,
  • belirli aralıklarla
  • her ayın belirli bir günü
  olmak üzere iki seçeneklidir.
  Belirli aralıklarla çek senet üretiminde vade aralığı gün olarak verilir. Girilen ilk çek ya da senedin vadesi esas alınarak burada verilen gün aralığındaki vadelere sahip çek ya da senetler program tarafından üretilir.
  Vadesi her ayın belirli bir günü olan / senetleri üretmek için, her ayın belli bir günü alanında istenen günün ayın kaçıncı günü olduğu belirtilir. Vadesi burada verilen gün olan çek ya da senetler program tarafından üretilir.
  Gerek belirli aralıklarla gerekse her ayın belirli bir gününe çek/senet üretilirken vade tarihi 30 ya da 29 çeken aylar için önemlidir. Program verilen vade ya da gün opsiyonunu gözönüne alarak kısa ayların son gününe çek ya da senet üretir.
  Örneğin her ayın 31. gününe çek ya da senet üretilecekse ya da verilen gün aralığında vade 31. güne rastla-dığında 30 ve 28 çeken aylarda çek ve senetler bu ayların son gününe üretilir. İçinde bulunulan yılda Şubat ayı 29 çekiyorsa üretilen çekin vade tarihi 29, 28 çekiyorsa 28 olacaktır.
  Üretilen çek ya da senetlerin portföy numaraları birbirinden farklıdır.
  Sıralı çek (senet) üretilecek çekin (senedin) portföy numarası esas alınır ve üretilen çek (senet) numaraları bu numaradan itibaren artarak devam eder. Üretilen her çek ya da senet satır olarak bordroda yer alır.
   
Benzer Konular
 1. cırcırböcee
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  722
 2. iLk_NuR
  Mesaj:
  8
  Görüntüleme:
  631
 3. Çağlayağmur
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  564
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  468
 5. AHSEM
  Mesaj:
  26
  Görüntüleme:
  2.974
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş