1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

LKS Üretimde Kullanılacak Girdi Malzemelere Ait Bilgiler

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 1 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Üretimde kullanılacak girdi malzemelere ait bilgiler
  Malzeme Kodu : Kartta tanımı yapılan mamule ait alt malzemenin kodudur. Tanımlı malzemeler listelenir ve sabit kıymet türündeki malzemeler dışındaki diğer malzemeler arasından seçim yapılır.
  Malzeme Açıklaması : Malzemenin adı ya da açıklayıcı bilgisidir.
  Miktar : Satırda tanımlanan malzemeden ne kadar kullanılacağı belirtilir. Seçilen birim bölünebilir ise bu alanda ondalıklı giriş yapılabilir.
  Birim : Satırda seçilen malzeme kartına ait birim setinin ana birim bilgisi bu alana öndeğer olarak gelir. Malzemenin hangi birim üzerinden kullanılacağı belirtilir.
  Fire Faktörü : Satırda seçilen malzemenin sarf edilmesi sırasında verilecek firenin oranı bu alanda girilir. Fire faktörü * miktar fire miktarını verir.
  Ambar : Malzemenin sarf edileceği ambardır. Hızlı üretim sırasında oluşacak sarf/fire fişinin ambar bilgisi öndeğerini bu alandan alır.
  Üretimde kullanılacak her malzeme aynı şekilde satırlarda kaydedilir.
   

Sayfayı Paylaş