LKS Veri Aktarımları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,252
Takım
GALATASARAY
#1
Veri Aktarımları
Veri aktarımı LKS programı ile başka bir Logo programı ya da diğer programlar arasında bilgi aktarımı yapmaya olanak sağlar.
Veri aktarımları ile firmanın farklı yerleşim birimleri arasındaki veri alışverişi yanında LKS2 dışındaki bir yazı-lıma ya da tam tersi olacak şekilde LKS2 dışındaki bir programda bulunan bilgilerin LKS2'ye aktarımı sağlanır.
Aktarım işlemleri için, Araçlar menüsünün altında yer alan Veri aktarımı (içeri) ve Veri aktarımı (dışarı) seçe-nekleri kullanılır.
Aktarım işlemi, her firmaya ait tanım ve işlemler için ayrı, ayrı yapılır. İçeri ya da dışarı veri aktarımı için öncelikle ilgili program bölümü daha sonra bu bölümde yapılan işlem seçilir.
Veri aktarımında, aktarılacak bilgiler için şablon tanımlanır. XML şablonlarında aktarılacak alanlar belirlendiği gibi bu alanlar için filtreleme yapılıp yapılmayacağı belirlenir. Filtre tanımla özelliği ile alan özelliklerine göre programda tanımlı filtre öndeğerlerinin listelenmesi için alan tipine göre düzenleme yapılır. Dosyaya aktar işlemi ile dışarıya veri aktarımında kullanılan XML formatındaki dosya Internet Explorer kullanılarak ya da Notepad ile açılır ve inceleme yapılabilir. Verilerin birleştirilmesi özelliği aynı numaralı fiş ve kayıtların olması durumunda fiş numaralarının artırılarak kaydedilmesine olanak sağlar. Böylece aktarım sonunda verilerin güncelliği sağlanmış olur.
 

Benzer konular

Top