LKS Verilen Sipariş Fişleri Bilgi Giriş Pencereleri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Verilen Sipariş Fişleri Bilgi Giriş Pencereleri
Muhasebe Kodları : Muhasebeleştirme yapıldığında işleme ait bilgilerin izleneceği muhasebe hesap kodla-rının belirlendiği ve uygulandığı menü seçeneğidir. Muhasebe kodları fiş ya da faturanın her bölümünde F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alır
Döviz Bilgileri : Malzeme ya da hizmet hareketlerini belirli bir döviz türü üzerinden izlemek için kullanılan fiyatlandırma dövizi bilgileri Döviz Girişi seçeneği ile kaydedilir. Döviz bilgileri seçeneği malzeme ya da hiz-metin birim fiyatı girildikten sonra F9-sağ fare düğmesi menüsünde yer alır.
Üretici Kodu Girişi : Verilen siparişler üretici malzeme kodu ile de kaydedilir. Kullanıcı sipiariş fiş satırların-da üreticinin malzeme kodunu kullanarak kendi malzeme tanımına kolayca ulaşabilir.
Birim Çevrimi: Dinamik birimleme ile birimler arasında sabit bağlantı olmayan mallarda doğru miktar çevri-minin yapılması sağlanır. Böylece satış ve envanter raporları istenen birim üzerinden doğru rakamlarla alınır. Malzeme birim setinde belirtilen birim çevrim oranı bazı malzeme satırları için geçerli olmayabilir. Bu durum-da, fiş ve faturalarda malzeme hareketine ait satırda birim belirtildikten sonra sadece o işlem için geçerli ola-cak çevrim katsayısı Birim çevrimi seçeneği ile verilir. Malzeme için birden fazla birim tanımlanması ve satır-daki işlemin ana birim dışındaki. birimler üzerinden yapılması durumunda çevrim katsayısı birim çevrimi penceresinde çevrim katsayıları bölümünde belirtilir.
Onay Bilgisi : Bu seçenek sipariş fişlerinde yer alır. Verilen sipariş fişlerinde, sipariş izleme şekli belirlenir ve siparişler buna göre irsaliye ya da faturaya bağlanır. Sipariş fişinde onay bilgisi seçeneği ile aynı zaman-da proforma faturada olduğu gibi ön sipariş bilgilerinin girilmesi sağlanır, onaylama işlemi yapılmadan sipa-rişle ilgili miktarlar kart toplamlarına yansıtılmaz.
Temin Tarihlerini Değiştir : Sipariş fişlerinde verilen siparişlerin temin tarihlerini değiştirmek için kullanı-lır.
Birim Fiyat seçimi : Birim fiyat fiş ve faturalarda birim fiyat kolonunda girilir. Malzeme birim fiyatı doğrudan girilebileceği gibi fiyatlar listelenir ve ilgili fiyat seçilebilir.
 

Benzer konular

Top