1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Luca Koza - Finans Yönetimi

Konusu 'Muhasebe Programları Kullanımı' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.249
  Beğenileri:
  7.058
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  6.355 ÇTL
  Finans Yönetimi

  LUCA KOZA, işletmelerin oluşan finansal risklerini göz önünde bulundurarak kasa, banka ve senet/çek işlemlerini takip etmelerine ve gerçekçi nakit akış planları yapmalarına olanak sağlamaktadır.

  Finans yönetimi sunmuş olduğu çözümlerle işletmelerin kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirecek ödeme ve tahsilatlarını belirleyerek, eldeki finansal kaynaklarını en verimli şekilde kullanması ve gerekiyorsa yeni finansal kaynak yaratmasına yönelik stratejik kararların alınmasını ayrıntılı analizlerle sağlamıştır.

  Sistem içerisinde sınırsız sayıda banka ve her bankanın farklı şube ve hesaplarının takibi, banka işlemlerinde virman borç/alacak kayıtlarının otomatik olarak gerçekleştirilmesi mümkün kılınmaktadır.

  Türkiye de bulunan tüm banka, bulunduğu il, şube sabit tanımları ile banka kartı açılmasında kolaylık sağlanmaktadır.

  Senet / Çek modülü ile alacak ve borç senetleri ile alacak ve borç çekleri takip edilebilmektedir.

  Senet ve çeklere bilinen herhangi bir özelliği ile ulaşılabilmektedir.

  Çok amaçlı listeler ile ayrıntılı senet/çek listeleri alınabilmektedir.

  Toplu olarak alınan çek/senetlerin alım bordrosu yapılırken bu çek/senetlerin kartları da açılarak hem zaman kaybı önlenmekte hem de kullanım süratinin arttırılması amaçlanmaktadır.

  Çek/Senet Analizi ile pörtföy, tahsil,teminata verilmiş ve iade alınan çeklere istinaden Yıl,Ay,Hafta,Gün kriterlerine göre çok ayrıntılı liste alınabilmesi mümkün kılınmıştır.

  Müşteri ve Satıcılara ait Vadelendirme Analizi ile alım satış vadeleri ile tahsilat tediye vadelerinin tek bir analizde karşılaştırılması sağlanarak finans departmanlarına büyük bir kolaylık sağlanması amaçlanmıştır.

  Müşteri ve Satıcılara ait her türlü veriyi içinde bulunduran Müşteri ve Satıcı Açık Cari Hesap Risk Analizi sayesinde borç ve alacak kapama işlemi kolay hale getirilmiştir.

  Günlük Finans Durum Analizi ile işletmelerin finansal analizi yapılmasının yanı sıra Finans Departmanın günlük faaliyet raporu da elde edilmektedir.

  Tahsilat ve Tediye Analiz raporları ile istenilen iki tarih arasındaki analizlere ulaşmak mümkündür.

  Cari Hesap Kartları ile Kasa, Banka, Çek/Senet, Müşteriler, Tedarikçiler gruplanabilir ve takip edilebilir.

  Her an kartlara cari hesap kodu, ünvan veya herhangi bir kod sahası ile erişim imkanı mevcuttur.

  Her hesap için açılan cari hesap kartında ünvan, adres, iskonto oranı, kredi limiti gibi sabit bilgilerin yanı sıra nakit, senet, çek, fatura, KDV, iade faturası, karşılıksız çek, protestolu senet, teminat işlemlerinden doğan borç, alacak ve risk toplamlarını ayrı ayrı takip etme olanağı sağlanmaktadır.

  Ayrıca, tek bir tuşa basarak bir cari hesaba ait ekstre, stok ekstresi, yaşlandırma gibi listeler alınabilir.

  Cari hesaplarda sistemde sabit tanımlanmış olan sektörler bağlanabilmektedir. Bunun sayesinde satışların sektörel bazda analizlerini almak mümkün olacaktır.

  Cari kart risk takiplerinde cari harekete ait her hareket tipinin tanımlanması sayesinde işletme finans kayıplarının minimize edilmesi sağlanmıştır.

  Cari hareket girişi ile yapılan tüm cari işlemlerin, Tahsil/Tediye makbuzu kesilerek de otomatik yapılması sağlanabilir.

  Ayrıca, fatura, senet/çek ve muhasebeden cariye entegrasyon da cari hareketi üretebilir ve bu hareketleri hareket girişi ile okumak, değiştirmek mümkündür.

  Cari hesap hareketlerinde, karşı hesap sistemi kullanılarak, tek bir işlemin çift gözükmesi sağlanabilir. Böylece işlenen bir nakit tahsilat, müşterinin alacağına ve kasanın borcuna tek bir hareketle geçebilmektedir.

  Cari kartlarına ait ünvan, adres gibi bilgilerin alındığı alfabetik bir fihrist dökümlerini almak mümkündür.

  Müşteri ve satıcı bakiyelerini gösteren birden fazla mutakabat mektupları hazırlanabilir ve tek bir tuşla print çıktısı alınabilmektedir.

  Alış ve satış faturalarını, kesilen her fatura için yapılan ödemeleri, kalan bakiyeleri ve bakiyelerin ne şekilde oluştuğunu ayrı ayrı raporlarda izlemek mümkündür.

  Cari hesap ekstresi ile bir cari hesabın istenilen tarihlerdeki tüm işlemleri ekran ve yazıcıda görüntülenebilir.

  Hareket Yaşlandırma Listesi, Borç ve Alacak Ödeme raporları, Vade Farkı Listesi ve tüm bu listelerin, analizlerin dışında, bir de kullanıcının kendi istekleri doğrultusunda hazırlayıp döküm alabileceği çok amaçlı kart ve hareket listeleri vardır.

  Ayrıca cari hesap işlemleri sınırsız sayıda değişken koda göre gruplanarak analizleri yapılabileceği gibi satış ciroları analizleri,bölgesel satış analizleride,satış elemanı analizleri,il ilçe analizleri çok seçenekli analiz yapmak mümkündür.

  Cari hesap işlemlerine, hem TL hem de istenilen bir döviz cinsi ve tutarı girilebilir. Bu sayede, yabancı firmalara ait cari hesaplar kolaylıkla takip edilebilir, bakiyeler değişik döviz cinsleri üzerinden hesaplanabilir.

  Ayrıca, döviz cinsinden cari hesap ekstresi ve borç ödeme raporu alınabilmektedir.

  Cari Karta ait yetkili kişiler sınırsız adı,soyadı,bölümü/ünvanı,telefonu,fax,e-posta olacak şeklinde tanımlanabilmektedir.

  Cari Karta ait banka bilgileri banka ismi-bulunduğu il-şube şeklinde sistem içinden seçilmesi ile banka kodlamalarına bir bütünlük getirmektedir.

   

Sayfayı Paylaş