Luca Koza - Satış Yönetimi

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
35,227
Beğeniler
7,077
Şehir
TÜRKİYE
#1
Satış Yönetimi

LUCA KOZA uygulaması, siparişten teslimata kadar, işletmelerin doğru zamanda ve uygun koşullarda müşterilerine ulaşmalarını sağlayacaktır. Tüm satış operasyonlarının yönetimi; satış ve pazarlama departmanlarına sunduğu çözümlerle sağlanmaktadır.

Satış yönetimi modülü ile müşteriye sunulan hizmetin kalitesi artmakta, karar alma süreçleri verimli ve aktif hale gelmekte ve işletmelerin daha etkin stratejiler geliştirmesi mümkün olmaktadır. Satış koşullarının oluşturulmasında; müşteri ve ürün gruplarına göre TL ve Döviz cinsinden özel sınırsız satış fiyat listeleri tanımlama seçeneği bulunmaktadır. Özellikli ürünlere istinaden değişik ürün gruplarından oluşan 'paket tanımlama' oluşturulması işletmelere büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca sipariş girilirken, ilgili cari hesaba ait 'tahsil edilmemiş fatura bilgileri', 'bekleyen siparişler', 'bekleyen irsaliyeler' raporlarına ve analizlere ait verilere kısa yol tuşlarıyla ulaşılabilmektedir.

LUCA KOZA uygulaması ile kampanya dönemlerinde geçerli olan fiyatların zaman aralıklarında uygulanabilmesi ve kampanya dönemlerindeki satışların, satış ve pazarlama departmanı tarafından izlenerek kampanya verimliliğinin analiz edilmesi mümkündür. İş akışı satış tekliflerinin, satış siparişlerine otomatik olarak dönüştürülmesi şeklindedir.

Müşteri risk analizlerinin her veri girişine göre ayrı ayrı yapılabilmesi sağlanarak, satış ve pazarlama departmanın iş akışının hızlandırılması amaçlanmıştır. Bu sayede risk limitini aşan müşterilerin teklif, sipariş aşamalarında uyarı mekanizması çalışmaktadır. Alınan satış siparişlerinin dönem, bölge, şube, satış elemanı, müşteri, ürün, tedarikçi gibi kriterler dikkate alınarak analizler alınabilmektedir.
 

Benzer konular

Top