Luca - Personel Modülü

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
35,227
Beğeniler
7,078
Şehir
TÜRKİYE
#1
PERSONEL MODÜLÜ

LUCA Mali Müşavir Paketi personel modülünde işyeri işlemleri, personel işlemleri, banka işlemleri, kazanç kesinti işlemleri, bordro işlemleri, özel gider indirimi işlemleri, işyeri/ bölümler arası personel aktarma ve raporlar olmak üzere dokuz sekme bulunmaktadır.

İşyeri işlemleri sekmesinde mükellefin farklı işyerlerinin bilgilerinin girilebilir. İşyerine farklı bölümler açılabilir. Aynı ekrandan işyeri listesine erişim de mümkündür.

Bir müşteri altında yer alan farklı SSK sicil numarası ve bölge çalışma dosya numarasına sahip her bir işyeri için ayrı kart girişi yapılabilir. Her bir işyerinin altına farklı bölümler de tanımlanabilir

Bu modülde Çalışma Bakanlığına ve SSK ya verilen tüm raporları alabilirsiniz.

Tanımlanmış bölümlere personel girişi yapılabilir. Farklı işyerlerine ait personeller için toplu işlemler yapılabilmektedir.

Personel asgari ücret alıyorsa asgari ücret kutusunu işaretlemeniz yeterlidir. Gerekli düzenlemeler merkezden tüm kullanıcılara yansıtıldığı için değişen asgari ücret bilgileri otomatik olarak güncellenmektedir. Asgari ücret ile değişen katsayı ve oranlar, yasal olarak değiştiği anda o ay ve sonraki aylarda otomatik olarak hesaplara yansımaktadır.

Doğum tarihi itibarıyla 16 yaşından küçük olanların bordrosunu otomatik olarak normal asgari ücretin altında hesaplatabilirsiniz.

Personelin bir kısmına veya tümüne bir tek menüyü kullanarak zam veya indirim yapabilirsiniz. İndirim veya zammı oran olarak yada ücret olarak uygulayabilirsiniz

Bankalara gönderilecek maaş desenleri banka işlemleri menüsünden kaydedilebilir ve bankalara gönderilebilir.

Mükellefin çalıştığı farklı banka şubeleri işyeri ve bölüm bazında sisteme tanımlanabilir.

Sitemde kayıtlı personellerin bordrosu her ay tek bir tuşla hesaplanabilir veya silinebilir.

Bordro hesaplatırken personellerin tümüne veya seçilen bazı personellere özel ek kazanç veya kesintiler kolaylıkla verilebilir. Sitemde varolan ek kazanç veya kesintilerin haricinde yeni kazanç ve kesintiler eklenerek bordroya yansıtılabilir.

E bildirge için sistemde XML dosyası oluşturularak SSK’nın sayfasına gönderilebilir.

İşyeri ve bölüm bazında her personele ait tek tek puantaj tanımlanabildiği, bordro hesaplanabildiği gibi bu işlemleri toplu olarak da yapmak mümkündür.

İşyeri ve bölümler arası personel aktarımı gerçekleştirilebilmektedir.

Raporlar sekmesinde personel ile ilgili tüm raporlara ulaşmak mümkündür. Raporlar; Genel Raporlar, İşkur Raporları, Bölge Çalışma Raporları olmak üzere üç ana başlıkta toplanmıştır. Alt detaylarda ise personel listesi, personel sicil listesi, bordro dökümü, ücret hesap pusulası dökümü, personel gelir vergisi listesi, aylık bordro icmal raporu, eksik gün bildirim formu, aylık prim ve hizmet belgesi, vergi indirimine ait bordro, aylık işgücü çizelgesi, işyeri bilgi formu,işçi bildirim listesi, işçi çıkış bilirim listesi raporları yer almaktadır.
 

Benzer konular

Top