Luca - Yönetici Modülü

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,514
Beğeniler
7,076
Şehir
TÜRKİYE
#1
YÖNETİCİ MODÜLÜ

LUCA Mali Müşavir Paketi yönetici modülünde mali müşavirin müşterilerini tanımlanması, sistem kullanıcılarını tanımlanması, SM/ SMMM bilgilerini tanımlanması ve fiş açıklama girişlerini yapılabileceği 4 ayrı sekme yer almaktadır.

Müşteri İşlemleri
Mali Müşavirin defterini tuttuğu mükellefine ait dataların girildiği ekrandır. Mükellefe ait mesleki bilgiler, dönem bilgileri, iletişim bilgilerinin yanı sıra mükellefin ortakları bilgilerinin de girilmesi sağlanmaktadır. Kullanıcı bu sekmeden müşteri listesine ulaşabilmektedir.

Firma girişleri bu menüden yapılmaktadır. Programa ilk girişte tüm modüllerin görünmesi için müşteri kartlarının oluşturulması ve dönemlerinin açılması gerekmektedir. Müşteri kartı kaydedildikten sonra müşteriye dönem açılması, firma 2. sınıf ise işletme defteri, serbest meslek defteri ise serbest meslek defteri, 1. sınıf ise muhasebe işaretlenmedir.

Sistemde müşteri kartı bir kez kaydedilir. Her dönem için mutlaka yeni dönem kartı girilmelidir.

Kesinleşme tarihi girildiğinde, bu tarih ve öncesine hiçbir bilgi girişi yapılamaz. İstendiği taktirde, bu tarih her zaman güncellenebilir veya silinebilir.

Müşteri ve dönem menüsünde yapılacak tüm güncellemeler, yetkili şifreye sahip kişi tarafından yönetici modülünden yapılabilir.

Kullanıcı İşlemleri
Sisteme giriş yapabilecek kullanıcıların tanımlandığı ekrandır. Kişi Admin ( Yönetici ) kullanıcısının belirleyeceği kullanıcı adı ve parola ile yine admin kullanıcısının belirleyeceği yetkiler doğrultusunda sisteme giriş yapabilir. Admin kullanıcısı kişiyi aktif/pasif yaparak sisteme giriş çıkışını yönlendirebilir. Bu ekrandan kullanıcı listesine ulaşmak mümkündür.

Programı kullanmasını istediğiniz kişilere özel şifre belirleme ve yetkilendirme işlemleri bu menüden yapılmaktadır.

Normal kullanıcı, yetkilendirilen firmalara yönelik menülerde değişiklik yapabilen ve rapor alabilen kullanıcıdır. Kısıtlı kullanıcı, menülerde hiçbir değişiklik yapamayan yalnızca yetkilendirilen firmalarda bilgileri görüp rapor alabilen kullanıcıdır. Yetkili kullanıcı ise tüm işlemleri yapabilen en yetkili kullanıcıdır.

Yetki tablosu butonuna basarak istediğiniz firmada istediğiniz modülde ve menüde yetkilendirme yapabilirsiniz. Kullanıcı, sisteme bu verilen şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapacaktır. Müşteri numarası, yetkili kullanıcıyla aynıdır. Kullanıcı sisteme girdiğinde yalnızca yetkilendirilen firma ve modülleri görecektir.

Kullanıcının programı kullanma yetkisini saat bazında da kısıtlayabilirsiniz.

SM/ SMMM Bilgileri
Mali müşavirin kişisel, iletişim ve adres bilgilerini girdiği ekrandır. Serbest muhasebeci veya serbest muhasebeci mali müşavirin kendine ait bilgileri bu menüye kaydedilir. Açılan firmanın, muhasebeci veya müşavirin kendi serbest meslek defteri olabilmesi için bu bilgilerin mutlaka doldurulması gerekir.

Fiş Açıklama Girişi
Kullanıcının fiş açıklama girişlerini yaptığı ekrandır. Buradaki fiş açıklamaları tüm müşterilerin fiş giriş ekranlarındaki açıklama listesine yansımaktadır.
 

Benzer konular

Top