1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

LÜTFEN ACİL CEVAP ...şimdiden uraşanlar ALLAH RAZI OLSUN....

Konusu 'Soru/Cevap - Öneri, İstek, Şikayet' forumundadır ve memin50500 tarafından 12 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. memin50500

memin50500 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Arkadaşlar ben de xp yüklü idi bi dişiklik olsun die win 7 yükledim (ultimate)her şeyi ayarladım Ben bi de fifa 2008 hastasıyımdır İşte win 7 yi kurdum pcye bu oyuun fifa 08 i yükledim yüklendi açılıdı Ama tam ekran değil yani hani yabancı filmleri fln yanlardan siyahla kısıtlarlary a onun gibi işte . Tam ekran deil işte.Oyun ayarları ile oynadım tam ekran yaptım ondada oyun çok kasıor küçük ekranda kasmıor . Küçük ekranda da tuhaf oluyor. Koca ekranın yarısını kullanıorum .ALLAH rızası için yardım edin...

2. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Cözümü var mı bilmiyorum ama bir çok programda olduğu gibi senin oyunda da win7 ye uyum sorunu var sanırım.Daha üst versiyonlarını yükleme imkanın varsa onları yükleyerek dene istersen.Üzgünüm yardımcı olamadım.Kolay gelsin.

3. memin50500

memin50500 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    neyin daha üst wersiyonları gardaş ?

4. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
  5. memin50500

memin50500 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Aga başka bir yerden dion yani mesela bendeki fifanın setupun da nda olabilir değil mi başka bir yerden yüklesem olur belki değil mi ?

6. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
    Ben bu konularda çok ilgili değilim ama fifanın araştırdığıma göre 2010 hatta 2011 versiyonu da var.Belki bu versiyonlarında win7 deki bu aksaklık giderilmiştir diye düşünüyorum.Sendekinin setupında problem olduğunu sanmam cünkü daha önce xpde çalıştığını ve win7de ekran görüntüsü dışında bir sorun olmadığını söyledin.

7. memin50500

memin50500 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Arkadaşlar bilen birisi yok mu ???

8. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Test etmedim, alıntıdır...

* * * * *

Windows 7 kullanan bazı oyuncularımız oyunlarda ekranın yandan basık olmasından yani tam ekran oynayamamalarından şikayetçiydi. Bu sorunla ilgili şu adımları izleyebilirsiniz.

Nvidia ile başlayalım;

Öncelikle nvidia control panel kurmanız gereklidir. Kurduktan sonra ise alttaki resimdekileri uygulayalım

Resimdeki gibi "Use NVIDIA scaling" seçmeniz dahilinde sorun ortadan kalkacaktır

ATI içinse;

ATI Catalyst Control Center kurmanız gerekmektedir. ATI resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Catalyst control center kurduktan sonra bilgisayarımızın çözünürlüğü ile oynayacağız. Masaüstündeyken sağ tık ekran çözünürlüğü tıklayalım ( 1024 x 768 ise 800 x 600 gibi bir rakam yapıyoruz ) aşağıdaki resimlerde nasıl çözünürlük değiştiğini görebilirsiniz. Şimdi anlatacaklarımı aşağıdaki resimlerden detaylı olarak görebilirsiniz. ATI Catalyst Control Center açıyoruz. Yukarıda "Hızlı Ayarlar" var ona tıklıyoruz daha sonra yandaki şıklardan "Dizüstü Bilgisayar Panel Özellikleri" tıklıyoruz daha sonrada sağ taraftan "Görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın" tıklayıp alttaki "Git >" butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra altta 3 şık göreceksiniz. 3 şıktan ortadaki yani "Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır" seçip "Tamamla" butonuna tıklayın. Daha sonra ati control panel kapatıp istediğiniz çözünürlüğe ayarlayıp oyuna girin artık tam ekran olduğunu görücekseniz..

Catalyst 11.2 sürümünde sağ üstteki "Preferences" dan "Advanced View" e tıklayın
    "Properties (My Digital Flat-Panels)" e tıklayıp Enable GPU Scaling e tıklayın."Scale image to full panel size" işaretli olsun.
    Sonra "Scaling Options (Digital Flat Panel)" e tıklayın " Use the scaling values instead of the customized settings when the desktop resolution does not match your DFP resolution" yazısının yanındaki ticki işaretleyip "Apply" ye tıklayın.

9. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    Aynı olayı bizde nedense :) sık sık yaşıyoruz diz üstü bilgisayarımızda ama ekran çözünürlüğünü ayarlamakla sorun düzeliyor...

10. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    arkadaşlar yine olayı kaçırmışım :( yorumsuz un anlatımı doğrudur birkaç kişiye bu konuda yardım etmiştim ayrıca kendi bilgisayarımdada bu olayı yaşamıştım benim kartım nvidia .

gizemli çözünülürlük değiştirme olayıda oluyor yalnız görüntüde bozulmalar yaşanabilir mesela 1280*800 pikseldaki bir ekranı 800*600 yaparsan görüntü netliği oyunda bozuluyor eline sağlık yorumsuz

Sayfayı Paylaş