1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

lütfen Excel onay kutusu yardım.

Konusu 'Excel Çalışmaları' forumundadır ve aloneman35 tarafından 30 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. aloneman35

aloneman35 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    arkadaşlar ekte bır adet dosyam var burda BIR ONAY KUTUSU YAPMAK istiyorum ve onay kutusunu tıklayınca aynı olan degerler kırmızıya boyansın bununla ılgılı destegınıze ve yardımınıza ıhtıyacım var lütfen yardım edın tşkler.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

2. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Ben oraya baktim ama orda sadece yuklemek programi dosya var ama bilmedigim icin dosyanin icerigini yuklemedim acikcasi
    o programi sizmi yaptiniz ?

3. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Arkadaşım ben anladım indirdim dosyayı exel dosyayı vergi ile alakalı bir dosya hazırlamışsın bu dosyada halledemediğin bişe var ve senin için çok acil.ben anlamam anlayanlar vardır diye açıklamalı yazdım.umarım çözüm bulunur.

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.366
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.922 ÇTL
    Hazırladığınız excel dokümanında onay kutusuna bağlı olarak sütun renklendirme olayını hallettim. Makro kullanılarakta yapılabilir ancak tabloya herhangi bir ek yapmadan şöyle bir yöntemle sorun çözüldü. Alttaki linkten indirebilirsiniz.

Onay kutusuna referans bir hücre gösterdim (C8) ve bu referans hücrenin DOĞRU/YANLIŞ değerine göre, Koşullu Biçimlendirme menüsünün formül yazma bölümünden ilgili formülü yazarak seçili hücreleri referans hücreye göre renklendirdim. İlgili çalışmanızı indirince daha iyi anlayabilirsiniz.

Kısaca C8 hücresine göre sütunun yenilenmesi için yazılan formül =$C$8=DOĞRU.
    C8 hücresi ise Onay Kutusuna bağlı çalışıyor. Biçimlendirme bölümünden de gösterilecek rengi belirliyoruz.

Onay kutusu seçildiğinde ilgili sütun renklenecek, temizlendiğinde ise tekrar normale dönecektir.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

5. adisimsoyisin

adisimsoyisin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
  6. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.366
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.922 ÇTL
    Rapid yeni yapılandırma ile dosyaları sildi. Zaten kişisel bir konu idi ve arkadaşın sorunun çözmüştük.

Sayfayı Paylaş