Maca Tozu Nedir Ne İşe Yarar?

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,293
Beğeniler
4,999
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Eğer Maca Tozu’nu daha önce duymadıysanız hazır olun, artık onun hakkında daha fazla şey duyacaksınız. Sayısız faydaları ile maça tozu, adeta bir vitamin deposu.Basitçe anlatmak gerekirse, maca Peru Andes dağlarında büyüyen bir bitki kökü. Bu kök yüzyıllardır Perulular için bir besin kaynağı olmuş ve bu kökü Perulular tıbbi amaçlar için de kullanmışlardır. Bu kök, günlük diyet için iyi bir katkı için inanılmaz bir araçtır. Besin açısından zengin maddeler ile doludur. Maca kökünden oluşturulan Maca Tozu’nun yararları sadece insan vücudundaki beslenme gereksinimleri ile ilişkili değil, bu ürün birçok farklı sağlık koşullarını iyileştirmek için kullanılabilir. Maca tozu, vücudunuzun sağlığı için gereken mineral ve vitaminlerle dolu. Maca tozu; karbonhidrat, protein, fiber ve esansiyel mineraller (özellikle selenyum, kalsiyum magnezyum ve demir) açısından zengindir. Ayrıca linolenik asit, palmitik asit, oleik asit, steroller ve polisakkaritler içerir. Maca’nın 19 kadar amino asit, potasyum, kalsium, çinko, selenyum, demir, iyot, bakır ve magnezyum içerdiği saptanmıştır.
Aşırı yorgunluk, bitkinlik ve halsizlik hissine karşı enerji seviyesini yükselterek yardımcı olur. Fiziksel ve duygusal (zihinsel) dinginlik hissi verir. Kuvvet verici, dayanıklılık ve atletik performansı arrtırıcı etkisi vardır. Strese karşı fiziksel ve zihinsel olarak adaptasyon sağlanmasına yardımcı bir adaptojendir. Hem erkek hemde kadınlarda libido, cinsel istek ve arzuyu arttırıcı etkisi vardır. Vajinal kuruluk ve menopoz semptomlarına karşı yardımcı olur. Kadınlarda cinsel uyarıcı ve vajinal ıslanmaya yardımcı etkisi vardır. Erkeklerde cinsel iktidarsızlık ve sertleşme problemlerine yardımcı olabilir. Her iki cinste de doğalhormon dengeleyici etkisi vardır.
Maca tozu, hipotalamusu uyarmak vasıtasıyla böbrek üstü bezlerine dengeleyici ve besleyici etkiyaratmaktadır. Dr. Henry Campanile, St. Petersburg, Florida’da 50 yaşında pratisyen uzman şunları söylemektedir: “Ben de tıpkı babam gibi tek bir böbrek üstü beziyle dünyaya geldim. Yorgunlukla başa çıkabilmek için 20 yaşında kortizon almaya başladım. Uzun süreli kortizon alınmasının tehlikelerini bildiğimden, alternatifler aramaya başladım, bu sayede de alternatif tıpla tanıştım. 10 yıl önce pregnenelone almaya başladım ve oldukça tatmin oldum. Ancak hastalarımdan birisi maca tozukullanmamı tavsiye etti ve bir ay önce tüketmeye başladım. Kesinlikle harika! Kendimi 20 yıldır bu denli iyi hissetmemiştim. Çok yüksek enerjiye sahibim ve hastalarımın dikkatini çekecek ve bu konuya değinecek derecede iyi görünüyorum. o kadar enerjiğim ki, antrenmanlara başladım.”
 

Benzer konular

Top