1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Mağlup

Konusu 'Çocuk Masalları' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 28 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.249
  Beğenileri:
  7.058
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  6.355 ÇTL
  MAĞLUP

  Güneşli bir gün, Altiplano’nun en dağlık yerinde, Tilki erkenden uyandı ve derhal sabah kahvaltısını aramaya koyuldu.

  Bu iğrenç yerde, diye düşündü, kuzu çok nadir olduğu için, Pampa’yı inmeye karar verdi. Ön ayaklarının çok kısa olması nedeniyle ağır hareket ediyordu.

  Yolun üzerinde, muz kabukları buldu. Günlerden beri midesinde hiçbir şey olmadığından, onları önce kokladı sonra yemeye karar verdi. Müthiş karın ağrılarının ardından korkunç bir ishal başladı.

  Ama çalıktan kıvrandığı için, yoluna devam etmeye karar verdi.

  Patatesten başka hiçbir şey bulamamaktan dolayı hayal kırıklığına uğramış olan tilki, uğursuz çığlığını savurdu böylece. Bu, yavrularını saklayarak hemen kaçışan lamaları ürkütmemek içindi.

  Kısa zamanda, ortalıkta kimse gözükmez olmuştu.

  O sırada küçük bir eşek göründü. Ama tilkiyi bu kadar cılız görünce, karşılaşmanın hiç de iyi şeyler doğurmayacağını kanaatine vardı eşek. Bu yüzden, artan sisten yararlanarak bir oyuğa sığındı. Tilki onu izleyemezdi böylece.

  Biraz ileride, Tilki bir başkasıyla karşılaştı, bu kez iyiye işaret gibiydi: Wawas’ı eşliğnide bir dişi tilki!

  ‘Bunların hepsi benim olacak’, diye söylendi tilki, onlar önünden geçerken. Güzel ve yağlı, ateş rendi kuyrukları rüzgarda dalgalanıyordu.

  Temkinli yaklaşarak kibarca selamladı ve onlara iltifatlarda bulundu. Kızlarının sağlıklı görünüşü üzerine anneye yağ yakıyordu (onları tatlı niyetine saklamayı hesaplıyordu).

  İyi taklitlerine ve hoş tekliflerine rağmen, cılız görüntüsü nedeniyle, dişi tilki ona güvenmedi.

  Niyetinin çok çabuk farkına varan dişi tilki )bu kadar iyi yetişmiş bir tilkiden) hiç beklenmeyecek bir şekilde gözlerine işedi. Bu, tilkinin orada kör olmasına neden oldu!

  Dişi tilki ve kızları, böylece oradan rahatça kaçtılar; ve her zaman olduğu gibi, orada burada toprağı karıştırarak, küçük solucanlar ve lakatuslar arıyorlardı.

  Geçmiş kötü davranışları yüzünden tek başına kalmış olan, zavallı tilki gözleri açılmadan öldü. Bütün yaşamı boyunca, çaresiz keçilerin sayısını azaltarak ve derilerini yüzerek kötülük ve şanssızlık tohumu saçmıştı.
   
Benzer Konular
 1. jeriko
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  594
 2. jeriko
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  761
 3. İLkİm*
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  468
 4. undercover
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  732
 5. BeReNN
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  551
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş