Magazin Mahidevran'a Ehliyet Şoku!

Papatya

V.I.P
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,315
Beğeniler
6,817
Şehir
Seattle.
#1


İstanbul Avrupa Yakası'nda geçen hafta uygulama yapan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, aracının emniyet şeridini ihlal ettiği gerekçesiyle Muhteşem Yüzyıl dizisinde "Mahidevran Sultan"ı canlandıran oyuncu Nur Fettahoğlu'nu durdurdu.

Fettahoğlu'nun son 1 yıl içinde "300 ceza puanı" sınırını aştığı tespit edildi. Bunun üzerine cezai dosyası incelemeye alınan Fettahoğlu'na bir yıl içinde "kırmızı ışıkta geçmek" ve "direksiyon başında cep telefonu ile konuşmak" gibi çok sayıda nedenden ötürü trafik cezası yazıldığı belirlenerek, ehliyetine süresiz el konuldu. Oyuncunun evrakları, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından doğrudan mahkemeye gönderilecek. Yasalara göre ünlü oyuncunun ehliyeti iptal edilecek.

CEZA SINIRINI AŞTI

"Karayolları Trafik Kanunu"na göre bir yıl içinde 100 ceza puanını aşan sürücülerin belgeleri iki ay için geri alınıyor. İkinci defa 100 ceza puanını doldurması halinde ehliyetine dört aylığına el konulan sürücü, psikiyatrik muayeneye gönderiliyor. Sürücülüğe engel bir durumu bulunmayanların ehliyeti, cezaları sona erdiğinde iade ediliyor. Fettahoğlu gibi bir yılda üçüncü defa 100 ceza puanını dolduran sürücülerin ise belgeleri süresiz olarak iptal ediliyor.

 
Top Bottom