Makyaj Fırçaları Sivilce Yapıyor

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,526
Beğeniler
6,240
Takım
GALATASARAY
#1
Makyaj Fırçaları Sivilce Yapıyor


Akne gerçekten sinir bozucu bir cilt sorunudur. Ertesi günkü buluşmanızda ne giyeceğinizi düşünürken yüzünüzün orta yerinde aniden beliren sivilceler tüm moralinizi yerle bir edebilir. Peki, suç kimdedir? İşte beklemediğiniz bir cevap!

Kadınlar sivilcelerle ilgili genellikle makyaj ürünlerini ve beslenme düzenlerini suçlarlar. Ancak cevap makyaj fırçanızın ucunda duruyor olabilir.

Makyaj fırçaları mineral makyaj ile birlikte daha fazla kullanılmaya başladı. Sünger veya parmak uçlarından daha sağlıklı bir yöntem olsa da kirli bırakıldığı takdirde karşınıza bir kaç sivilce ile dikilebilir. Çünkü düzenli bir şekilde temizlenmezse bakteri ve toz yumağı haline gelebilirler.

Makyaj fırçalarında milyonlarca bakteri yaşayabilir. Bu durumda neden aniden bir sivilceye sahip olduğunuzun cevabı belli oluyor.

Günde en fazla 2 kez makyaj yaptığınızı düşünürsek, kullandıktan sonra makyaj çantasının, çekmecenin veya kol çantanızın derinliklerinde kaybolan makyaj fırçaları bakterilerin üremesi için uygun bir ortam haline gelir. Hatta bazen elinizden kayıp yere dahi düşebilir.

Allık veya pudra fırçanızı kişisel bakım marketlerinde satılan temizleyiciler ile arındırabilirsiniz. Ya da kimyasal madde içermeyen bir şampuanla yıkayıp ters bir biçimde kurumaya bırakabilirsiniz.

Kimyasal madde içeren temizleyicilerden kaçının. Çünkü fırçanıza sürdüğünüz her kimyasal şampuan, eninde sonunda yüzünüze bulaşacaktır.
 

Benzer konular

Top